Kılıçdaoğlu'ndan İmamoğlu ve Yavaş'ın Adaylığına Açıklama! Görevlerine Devam Etmelerini İstiyorum

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan çok konuşulan Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adaylığı konusunda Mansur Yavaş ve Kemal Kılıçdaroğlu açıklaması geldi.

Gündem 06.11.2021 - 14:26 06.11.2021 - 14:26 Mustafa KARAGÖZ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bir televizyon programında siyasi gündemi değerlendirdi. Kılıçdaroğlu konuşmasında Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayının kim olacağına dair açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu ayrıca Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu hakkında açıklamalarda bulundu. 

CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU'NDAN YAVAŞ VE İMAMOĞLU AÇIKLAMASI

Katıldığı televizyon programında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'yla ilgili soruya yanıt veren Kemal Kılıçdaroğlu, iki ismin adaylığı hakkında görüşlerini bildirdi. 

İki ismin de aday olmasını istemediğini dile getiren Kemal Kılıçdaroğlu, hem Mansur Yavaş'ın hemde Ekrem İmamoğlu'nun görevlerini sürdürmesini istedi. 

Konuya ilişkin açıklamasında ise CHP Lideri Kılıçdaroğlu "Belediye başkanlarımızın görevlerine devam etmelerini istiyorum. Nedeni de şu: Öncelikle belediye meclislerinde çoğunluğumuz yok. Çoğunluğun olmadığı yerde belediye başkanını başka bir partiye teslim etmek demek. O zaman İstanbullu bize ne diyecek, Ankaralı bize ne diyecek. O bağlamda kafamda soru işaretleri var." ifadelerini kullandı. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu iki ismin önce halkın güvenini kazanmaları gerektiğinin altını çizerek önlerinde zaman dilimi var, iyi çalışsınlar deneyim kazansınlar ve kendilerini göstersinler dedi. 

CHP Lideri cumhurbaşkanlığı adaylığı hakkındaki konuşmasını ise görevlerine devam etmelerini istiyorum, diyerek tamamladı. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@