Kılıçdaroğlu, İmamoğlu, Yavaş! Hangisi Cumhurbaşkanı Adayı Olursa Daha Başarılı Olur? Anket Sonuçları Belli Oldu

Cumhuriyet Halk Partisi'nin cumhurbaşkanlığı adaylığı için Gazeteci Fatih Altaylı bir anket düzenledi. 400 binden fazla kişinin katıldığı ankette 3 isim arasında oylama yapıldı.

Gündem 29.12.2021 - 09:58 29.12.2021 - 09:58 Mustafa Karagöz

Gazeteci Fatih Altaylı kendisine ait sosyal medya hesabından bir anket araştırması gerçekleştirdi. 24 saatlik süre içeriisnde 411 bin kişinin katıldığı ankette sosyal medya kullanıcılarına CHP'nin adayının kim olması gerektiğine dair bir soru yöneltildi. 

CHP'DE KİM CUMHURBAŞKANI ADAYI OLURSA DAHA BAŞARILI OLUR?

Cumhuriyet Halk Partisi'nin adayının kim ve öne çıkan adaylardan hangisinin daha başarılı olacağına dair gerçekleştirilen ankette üç isim yer aldı. Fatih Altaylı anketinde Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ankette oylandı. 

Fatih Altaylı ankette kullanıcılara "Sizce CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı olarak hangisinin kazanma şansı daha yüksek?" sorusunu yöneltti. Bu soruyı 24 saatlik süre içerisinde 411 bin kişi yanıtladı. 

Seçenekler arasında en fazla oy yüzde 58'lik oranla Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na verildi. Ankette ikinci sırada ise Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş yer aldı. Yavaş'a verilen oy oranı yüzde 28 oldu.  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ise yüzde 18'lik oy alabildi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@