Kılıçdaroğlu, Sandıkta Görevli CHP'lilerin Yerlerinden Kalkmasını Yasakladı

CHP Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçimlerde sandık görevlisi olan CHP'lilere yemek yemek için bile olsa yerlerinden kalkmalarını yasakladı ve partiden atılması gerektiğini vurguladı.

Gündem 18.05.2022 - 11:27 18.05.2022 - 11:27 Gülşah Konuk Akın

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Ankara İl Başkanlığı'nın bir otelde düzenlediği dayanışma yemeğine katıldı. Burada bir konuşma yapan Kılıçdaroğlu, sandık güvenliği konusuna dikkat çekerek sandık görevlisi CHP'lilerin sigara ya da yemek için sandığı terk etmemeleri gerektiğine dikkat çekti. Bu kişilerin partiden atılması gerektiğini söyledi.

BU KONUDA ÇOK KARARLIYIM

Sandık görevlilerine ilişkin: "O gün sigara içmeyecek. 'Bana yemek gelmedi. O zaman ben burayı terk ediyorum.' Derhal partiden atılması lazım. Bu konuda çok kararlıyım. Bir yemek yemedin diye, sandık mı terk edilir." diyen Kılıçdaroğlu, il ve ilçe başkanlarının da görevlerini tam yapacaklarını, 4-5 yıl önceki seçimlerde yapılan araştırmada 10 binden fazla partilinin sandığı terk ettiğinin tespit edildiğini açıkladı.

kılıçdaroğlu-sandık-görevlisi

SORUNU OLMAYANLARI PARTİDEN ATTIK

Daha önceki seçimlerden sandık başından ayrılanlar için: "Sorun dedim, o gün bir cenazesi olabilir, bir hastası olabilir. Kendisi hastaneye yatmış. Sorun böyle bir sorunu var mı yok mu? Sorunu olmayanların tamamını partiden attık. Bunlar partili falan değil. Seçim sırasında seçim sandığında görevli olan arkadaşların nasıl bir görev üstlendiklerinin farkına varmaları lazım." açıklamasında bulundu.

Seçimlere kadar yoğun bir çalışma temposu içinde olacağını söyleyen Kılıçdaroğlu, eksikleri, yanlışları olabileceğini, yorulmanın kendisine haram olduğunu, iktidara gelene kadar yorulmayacağını söyledi. Halkın kucağını açıp samimi bir şekilde kendilerini beklediğini söyleyen Kılıçdaroğlu, uzun süredir hak mücadelesi verdiklerini, oylarının düşük olduğu yerlerdeki insanlar ile muhatap olacaklarını, CHP'ye oy vermemiş insanlarla toplanacaklarını söyledi.

Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@