Kışın Bitmeye Niyeti Yok! Meteoroloji Mayıs Ayının Ortasında Lapa Lapa Kar Uyarısı Yaptı

Türkiye Mayıs ayına girilmesine rağmen beklediği sıcak günlere bir türlü kavuşamazken pek çok ilde yine yağışlı ve soğuk hava dalgası etkisini hissettirecek, Mayıs ayında kar yağacak!

Gündem 08.05.2022 - 08:25 08.05.2022 - 08:30 Gülcan Özer

Küresel iklim değişikliği her sene etkisini biraz daha hissettirmeye devam ederken bu sene kış mevsimi oldukça uzun sürdü. Pek çok kişi Mayıs ayının gelmesine rağmen halen doğalgaz ve kombi yakmaya devam ederken Meteoroloji Genel Müdürlüğü haftalık hava durumu tahmin raporu ile Mayıs ayında kar yağışı uyarısı yaptı. 

Bahar ne zaman gelecek sorusuna yanıt arayan vatandaşlar yapılan kar uyarısı ile şok yaşarken yine pek çok bölgede sağanak yağış, sel uyarısı yapıldı. Bu hafta hava nasıl olacak, Pazartesi yağmur var mı, havalar ısınacak mı, bahar ne zaman gelecek?

BU HAFTA HAVA NASIL OLACAK, YAĞMUR YAĞACAK MI, MAYIS AYINDA KAR YAĞACAK MI?

Ne yazık ki Türkiye küresel iklim değişikliğinden en çok etkilenen ülkeler arasında yer alırken mevsimlerde yaşanan kayma etkisini her geçen gün biraz daha hissettirmeye devam ediyor. Mayıs ayının gelmesine rağmen özlenen bahar ve sıcak havalar gelmezken Meteoroloji Genel Müdürlüğü Mayıs ayında kar yağacak illeri açıkladı! 

mgm hava durumu tahmin raporu pazar

Yayımlanan hava durumu tahmin raporuna göre Türkiye Pazar günü ve Pazartesi günü yağışlı hava dalgasının etkisi altına girecek. Bugünden itibaren kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu geçecek. 

mgm salı çarşamba

Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile Sinop, Sivas, Bingöl ve Şanlıurfa ile yakın çevreleri sağanak yağışlı olacak. Çarşamba günü yağışlı hava etkisini daha da arttıracak. 

mgm perşembe

MAYIS AYINDA KAR YAĞACAK MI, HANGİ İLLERDE KAR YAĞIŞI BEKLENİYOR?

Doğu Karadeniz'in iç ve yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu'nun doğusunun yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışı uyarısı yapıldı. 

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@