Kişisel Fikrini Açıkladı! İmamoğlu'ndan Cumhurbaşkanı Adayı Mısınız? Sorusuna Kılıçdaroğlu ve Akşener Yanıtı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda açıklamalarda bulundu. İmamoğlu kendisine sorulan soru karşısında fikrini açıkladı.

Gündem 08.10.2021 - 19:07 08.10.2021 - 19:07 Mustafa KARAGÖZ

Millet İttifakında cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda üst üste açıklamalar gelmişti. CHP'den 3 ismin ön plana çıktığı adaylık konusunda bazı iddialarda ise Meral Akşener'in ismi ön planda tutulmuştu. Siyasi gündemin temel başlıklarından biri haline gelen Millet İttifakının adayına dair son açıklama İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan geldi. 

EKREM İMAMOĞLU'NDAN CUMHURBAŞKANLIĞI ADAYLIĞI AÇIKLAMASI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu gün içerisinde Trabzon'a gitti. Trabzon Havalimanında basın mensuplarının karşısına geçen İBB Başkanı İmamoğlu son dönem çalışmaları hakkında konuştu. Gündem başlıklarını da ele alan İmamoğlu konuşmasının devamında ise Cumhurbaşkanlığı Adaylığı hakkında kendisine yöneltilen bir soruya yanıt verdi.

Açıklamalarda bulunduğu sırada bir basın mensubu Ekrem İmamoğlu'na ""Cumhurbaşkanlığına aday olacak mısınız?" sorusunu yöneltti. İmamoğlu bu soruya verdiği yanıtında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğunu ve önceliğinin görevi en iyi şekilde yapmak istediğini belirtti.

Açıklamasının devamında ise İmamoğlu “Tek konsantrasyonum İstanbul'a çok önemli hizmet yapan büyükşehir belediye başkanı olmak. Bizim duyduğumuz ve dinlediğimiz 2 kıymetli ses vardır. Bir tanesi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve bir tanesi de İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener. Süreci onlar yönetiyorlar" ifadelerini kullandı. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@