Komşuda Şiddetli Deprem! Girit Adası 6.5 Şiddetinde Depremle Sarsıldı, Tsunami Uyarısı Yapıldı

Yunanistan'da deprem paniği yaşandı. Yunanistan'ın Girit Adası Kandilli Rasathanesi ve AFAD tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre 6,5 şiddetinde depremle sarsıldı!

Gündem 27.09.2021 - 09:43 27.09.2021 - 09:47 Gülcan Özer

Türkiye her yeni güne yeni bir depremle uyanmaya devam ederken bu sefer yeni deprem haberi komşumuz Yunanistan'dan geldi. Yunanistan 6.5 şiddetinde büyük bir depremle sarsılırken Girit Adası için tsunami alarmı verildi. 

Merkez üssü Yunanistan'ın Girit Adası olarak duyurulan depremde henüz can ya da mal kaybı olup olmadığı konusunda kesin bir bilgiye yer verilmezken bölgede sirenlerin çaldığı ve tsunami uyarısı yapıldığı belirtildi. 

GİRİT ADASINDA SON DAKİKA DEPREM HABERİ: TSUNAMİ UYARISI YAPILDI! 

Yunanistan'da haber ajanslarının geçmiş olduğu ilk bilgilere göre Merkez üssü Yunanistan'ın güney bölgesinde kalan Girit Adası olarak duyurulan şiddetli bir deprem meydana geldi. Depremin şiddeti 6,5 olarak duyurulurken deprem sonrası bölgede sirenler çalmaya başladı. 

Deprem sonrasında ülkede kurulu bulunan tsunami alarmı çalmaya başlarken sirenleri duyan kişilerin yüksek bölgelere çıkmak için aynı anda hareketlenmesi ile büyük panik yaşandığı belirtiliyor. Uluslararası haber ajansları depremin şiddetini ilk olarak 6,5 olarak duyururken bazı haber ajansları ise depremin şiddetini 5,7 olarak duyurdu. 

kandilli-yunanistan-depremi

T.C. İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, Deprem Dairesi Başkanlığı AFAD tarafından yapılan son dakika duyurusu ile de depremin şiddeti 5,7 olarak duyuruldu. Kandilli Rasathanesi son dakika deprem duyurusu ile ise depremin şiddeti 6.0 olarak ilan edildi. 

Deprem sonrası adada bulunan eski konutlardan bazılarının hasar gördüğü belirtilirken adada sirenlerin çalmaya devam ettiği ve tsunami paniği yaşandığı belirtiliyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@