Komşular Arasında Tartışma Meydan Savaşına Döndü, 10 Kişi Satır, Bıçak ve Sopalarla Yaralandı!

Aralarında husumet oluşan komşular arasında dün akşam saatlerinde yeniden tartışma yaşandı. Yaşanan tartışma kısa sürede büyüyerek kavgaya dönüşürken, kavgaya diğer aile üyelerinin de karışması ile ortalık adeta savaş alanına döndü. Malatya Boran Mahallesinde yaşanan kavgada 10 kişi yaralandı.

Komşular Arasında Tartışma Meydan Savaşına Döndü, 10 Kişi Satır, Bıçak ve Sopalarla Yaralandı!

Pandemi döneminde komşuluk ilişkileri de büyük bir sınavdan geçmeye devam ederken ne yazık ki yaşanan tartışmalar Ramazan ayında da devam ediyor. Oruç tutan insanların sabırlarının da sınandığı bu dönemde komşular arasında yaşanan tartışmalar kısa sürede büyüyerek ölümle sonuçlanan kavgalara dönüşebilirken bunun son örneklerinden biri de Malatya'da yaşandı.

Daha önce yaşanan benzer bir kavga sonrasında aralarında husumet oluştuğu iddia edilen iki komşu arasında dün akşam saatlerinde bir kere daha tartışma yaşandı. Tartışma kısa sürede alevlenerek kavgaya dönüşürken kavgaya diğer aile üyelerinin de dahil olması ile ortalık bir anda savaş alanına döndü.

ÇIKAN KAVGADA KOMŞULAR BİRBİRLERİNE SATIR, BIÇAK VE SOPALARLA SALDIRDI!

Yaşanan kavga her dakika biraz daha büyürken ailenin diğer fertlerinin de dahil olması ile beraber kavga daha da şiddetlendi. Kavgaya karışan kişilerin birbirlerine acımasızca saldırdıkları görülürken kavgada satır, bıçak ve sopalar kullanıldı. Kavgada her iki taraftan 1 kişi ağır olmak üzere 10 kişi yaralanırken ihbar üzerine olay yerine çok sayıda polis sevk edildi.

Kavgaya tanıklık eden diğer komşuların haber vermesi üzerine olay yerine gelen güvenlik güçleri de kavgayı ayırmakta oldukça zorlanırken uzun uğraşlar sonucunda mahalledeki kavga sona erdirildi ve olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından yaralılara ilk müdahale yapıldı. İlk müdahalenin ardından durumu ağır olan 1 kişi de dahil olmak üzere 10 kişi İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi ile Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

Hastanenin acil servisinde de tarafların arasındaki kavganın devam etmesi üzerine ikinci bir polis müdahalesi daha gerçekleştirildi. Polisin tarafları ayırmakta oldukça zorlandığı görülürken bir daha benzer bir olay yaşanmaması adına hem mahallede hem de hastanede alınan güvenlik önlemleri arttırıldı.