Komşuların Alacak Verecek Kavgası Pahalıya Patladı, 18 Bin TL Para Cezası Kesildi!

Pandemi döneminde evden çalışma ve uzaktan eğitime geçilmesi ile beraber komşuluk ilişkileri de büyük bir sınava tabi tutulurken komşular arasında yaşanan kavgalarda da artış yaşandı. Adıyaman'da alacak verecek meselesi yüzünden komşular arasında yaşanan kavga 18 bin liraya mal oldu!

Komşuların Alacak Verecek Kavgası Pahalıya Patladı, 18 Bin TL Para Cezası Kesildi!

Koronavirüs vaka sayısının en yüksek olduğu iller arasında yer alan Adıyaman'da komşular arasında yaşanan tartışma kısa sürede büyüyerek kavgaya döndü. Alacak verecek meselesi yüzünden yaşandığı iddia edilen kavgaya polis müdahale etti.

Altınşehir Mahallesi Adıyaman Üniversitesi yakınlarında meydana gelen olayda komşu oldukları öğrenilen kişiler arasında daha öncede alacak verecek meselesi yüzünden anlaşmazlık yaşandığı, tarafların yeniden bir araya gelmesi üzerine tartışmanın alevlendiği öğrenildi.

KOMŞULARIN KAVGASINI POLİS AYIRDI, 18 BİN LİRALIK PARA CEZASI KESİLDİ!

Kırmızı renkli çok yüksek riskli kategoride yer alan ilde sokağa çıkma yasağı uygulanmasına rağmen komşular arasında alacak verecek anlaşmazlığı nedeni ile tartışma yaşandı. Yaşanan tartışma kısa sürede kavgaya dönüşürken kavga sokağa taşındı.

Olayın büyümesi üzerine kavgayı gören kişiler polise haber verirken yaşanan kavgayı ayırmak üzere olay yerine çok sayıda güvenlik görevlisi sevk edildi. Polisler kavgayı uzun uğraşlar sonucunda ayırırken kavgaya karıştığı tespit edilen 6 kişiye hem sokağa çıkma yasağını ihlal etmekten hem de sosyal mesafeye uymadıklarından dolayı para cezası kesildi.

Yapılan işlemlerin ardından 6 kişiye toplamda 18 bin liralık para cezası kesildiği açıklanırken para cezası nedeni ile komşuların büyük şok yaşadıkları ve cezaya uzun süre itiraz ettikleri görüldü. Ancak güvenlik güçleri tüm itirazlara rağmen cezai işlem uygularken tarafların tekrar kavga etmelerini önlemek amacı ile de uyarılarda bulunuldu. Kavganın sona ermesinin ardından taraflar evlerine çıkarken güvenlik güçleri bir süre daha olay yerinde kaldı.