Köprü ve Otoyol Geçişlerine Temmuz Ayında Zam Gelecek Mİ, Geçiş Ücretleri Zamlanacak Mı?

Seçimlerden sonra başlayan zam yağmuru gözleri köprü ve otoyol geçiş ücretlerine çevirdi. Köprü ve otoyol geçiş ücretleri zamlanacak mı?

GÜNDEM 01.07.2019 - 21:00 15.07.2021 - 00:15 Emlak 365

Seçimlerden sonra başlayan zam yağmuru gözleri köprü ve otoyol geçiş ücretlerine çevirdi. Köprü ve otoyol geçiş ücretleri zamlanacak mı?

Devletin işlettiği köprü ve otoyollar için zam beklenmezsen Yap İşlet Devret Modeli ile yapılan köprü ve otoyollar için ise zam beklentisi oluştu. Avrasya Tüneli Geçiş Ücreti Zamlanacak Mı?YİD modeli ile yapılan köprü ve otoyollar için fiyat artışı yapılmayacağı açıklandı. Haber Türk yazarlarından Olcay Aydilek tarafından yapılan habere göre devlet kendi işlettiği köprülere zam yapmayacak Yine YİD modeli ile yapılan özel köprü ve otoyollar içinde zam yapılmayacak. İmzalanan sözleşmeye göre biri Ocak diğeri Temmuz ayında olmak üzere yılda 2 kere zam yapılacağı belirtililen Avrasya Tüneli projesinde de zam yapılmayacak. Yüzde 23,73 Zam Teklif Edildi, Bakanlık Kabul Etmedi! Kapalı kapılar arkasında Tasarrufları ve Gelirleri Arttırma çalışmalır kapsamında Ankara'da düzenlenen toplantıda devletin işlettiği köprü ve tünellerin geçiş ücretlerine zam yapılması masaya yatırıldı. 2019 yılı yeniden değerleme oranı olarak açıklanan yüzde 23.73 oranındaki zam talebine karşı çıkan Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı karşıt görüş belirtti ve zam yapılmasına karşı çıktı. Hatırlanacağı üzere İstanbul seçimleri öncesinde de Avrasya Tüneli geçiş ücretine zam iddiaları gündeme gelmiş, ardından Ulaştırma Bakanlığı zam iddialarını yalanlamıştı. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@