Köprüler Açık Mı 25 Ocak 2022? FSM, YSS, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü Geçiş Var Mı?

İstanbul'da özel araçların trafiğe çıkışının yasaklanması ardından vatandaşlar köprüler açık mı, köprülerden geçiş var mı sorularının yanıtı arıyor. İşte köprülerdeki son durum.

Gündem 25.01.2022 - 12:27 25.01.2022 - 12:27 Büşra Uluşen

Türkiye'nin birçok ilinde etkili olan yoğun kar yağışı ulaşımı durma noktasına getirdi. Normal şartlarda da yoğun trafik olan yollarda bu kez kar nedeniyle araçlar kontak kapatmak zorunda kaldı. İstanbul'da yaşayan vatandaşlar ise günlerdir kar nedeniyle zor günler geçiriyor. İşe gitmek isteyenler yolların kapanması nedeniyle trafikte mahsur kaldı. 

İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklama ile yoğun kar yağışı nedeniyle özel araçların saat 13.00'a kadar trafiğe çıkması yasaklandı. Ayrıca İstanbul'daki kamu personelleri de bir gün idari izinli sayılacak. 

25 OCAK KÖPRÜLER AÇIK MI, GEÇİŞ VAR MI?

Kar yağışı nedeniyle kapanan TEM otoyolunda kar temizle çalışmaları gece boyunca devam etti. Temizleme çalışmalarının ardında trafik kontrollü olarak ulaşıma açıldı. Ekiplerin çalışmaları devam ederken birçok vatandaş araçlarını yolda bırakarak eve yürüyerek gitmek zorunda kaldı. 

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya araç sahiplerini araçlarını bulunduğu yerden almaları konusunda uyardı.

İstanbul'da birçok yol ulaşıma kapatılırken Megakentin ulaşımını sağlayan Fatih Sultan Mehmet Köprüsü (FSM) ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nün ulaşıma açık olup olmadığı konusunda bir açıklama yapılmadı. İlerleyen saatlerde köprüler hakkında da bir bildiri yayımlanması bekleniyor. 

köprüler açık mı

OTOBÜSLER, METROLAR ÇALIŞACAK MI?

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, bugün (25 Ocak) saat 13.00'a kadar özel araçların trafiğe çıkmasının yasaklandığını yalnızca toplu taşıma ve görevli araçların trafiğe çıkışına izin verileceğini belirtti. Bu nedenle vatandaşlar saat 13.00'a kadar kendi araçlarıyla herhangi bir yolculuk yapamayacaklar. 

Ayrıca ulaşımın sağlanması amacıyla metro seferlerinin saat 02.00'ye kadar devam edeceği bilgisi verildi. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@