Korona Virüs Kovid 19 Salgını Sonrası Türkiye Sınır Kapısını Kapattı!

Çin'in Vuhan eyaletinde başlayan ve tüm dünyaya yayılan Corona Virüsü nedeni ile yaşanan panik dalgası her geçen gün biraz daha büyüyor.

GÜNDEM 23.02.2020 - 15:51 15.07.2021 - 00:09 SERHATMEDYA

Çin'in Vuhan eyaletinde başlayan ve tüm dünyaya yayılan Corona Virüsü nedeni ile yaşanan panik dalgası her geçen gün biraz daha büyüyor. Son olarak İran'da da çok sayıda kişinin salgın nedeni ile hayatını kaybetmesi sonrasında beklenen haber geldi. Türkiye sınır kapısını kapattı!

İran'da bazı kişilerin Korana Virüs salgını nedeni ile hayatını kaybetmesi sınır komşusu olan Türkiye'de de büyük panik yaşanmasına neden olmuştu. ARAKLI KAYMAKAMI AÇIKLADI:TÜRKİYE SINIR KAPISINI KAPATTI! Konu hakkında açıklama yapan Aralık ilçesi Kaymakamı Mustafa Görmüş’ün devletin teyakkuz halinde olduğunu belirterek tüm önlemleri aldıklarını söyledi. Konu hakkında yazılı bir açıklama yayımlayan Iğdır Valiliği ise, "İran’da görülen Koronavirüsü vakalarına karşı ilimiz sınır ili olması sebebiyle her türlü emniyet ve sağlık tedbirleri ilk andan itibaren alınmıştır. Gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Resmi makamlar tarafından yapılan açıklamalar dışındaki haber ve yorumlara lütfen itibar etmeyiniz" ifadelerine yer verildi. SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA: İRANLA OLAN 3 SINIR KAPISI KAPATILDISağlık Bakanı Fahrettin Koca ise yapmış olduğu açıklamasında "Şu ana kadar İsrail ve Lübnan dahil 32 ülkede 74 bin 402 vaka oldu. 2464 ölüm bildirimi söz konusu.Şu ana kadar aldığımız önlemler ile birlikte henüz ülkemizde bir vaka görülmediğini söyleyebiliriz. Ancak komşumuz İran'da da bunun görülmesi bizim için alarm demekti ve Koronavirüs Bilim Kurulumuz toplanmış ve onların önerdiği tedbirlerin alınması talimatını Cumhurbaşkanımız vermiş bulunmaktadır. İran ile 3 adet kara hudut kapımız mevcut biliyorsunuz" diyerek tüm sınır kapılarını kapattıklarını duyurdu. Sınır kapılarının yanı sıra bugün saat 17:00'den itibaren geçerli olmak üzere İran ile tüm demiryolları geçişlerinin durdurulduğu, saat 20:00 itibari ile ise tüm uluslararası uçuşların tek taraflı olarak yine geçici olarak durdurulduğu bilgisine yer verildi. 


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@