Kredi Çekerek Arabasını Yenilemek İstedi! 45.000 TL'yi Dolandırıcılara Kaptırdı

Kredi çekerek arabasını yenilemek isteyen bir vatandaş dolandırıcıların kurbanı oldu. Vatandaş kendisinden talep edilen işlemleri yaptıktan sonra hesabından 45.000 TL'lik havale yapıldı.

Gündem 28.09.2021 - 11:05 28.09.2021 - 11:05 Mustafa KARAGÖZ

Tekirdağ'ın Kapaklı ilçesinde yaşayan bir vatandaş kredi çekerek ve elindeki aracı satarak daha üst model bir araba almak istedi. Arabasını yenilemek için kredi arayışına giden vatandaş emekli maaşı almakta olduğu bankanın mobil uygulaması üzerinden kredi başvurusunda bulundu. 

DOLANDIRICILARA 45.000 TL KAPTIRDI

Kredi başvurusunun ardından kendisini arayan dolandırıcılara inanan emekli vatandaş hem kimlik bilgilerini hem diğer bankacılık bilgilerini hemde telefonuna gönderilen onay kodunu dolandırıcılara söyledi. 

Bilgileri bir bir dolandırıcılara aktaran vatandaşın hesabından kısa bir süre sonra 45.000 TL'lik havale gerçekleştirildi. 45.000 TL'lik havale işlemi sonunda emekli vatandaş dolandırıldığını anladı. 

Yaşadığı olaya dair açıklamalarda bulunan emekli maaşını almakta olduğu bankadan 100.000 TL'lik kredi talebinde bulunduğunu söyledi. Daha sonra kendisini H.K. isminde bir kişinin aradığını ve kredinin onaylandığını söylediğini aktardı.

Bunun ardından şahsın birkaç işlem yapılması gerektiğini söyleyen mağdur vatandaş şu ifadeleri kullandı. "Kimlik bilgilerimi ve telefonuma gelen onay mesajlarını bu kişiye söyledim. Mobil uygulamaya tekrar girdiğimde kredi kartı limitimin 20 bin TL'ye çıktığını ve bu tutarın H.K.'nın hesabına havale yapıldığını gördüm. Ayrıca ön onayda bekleyen 25 bin TL'lik kredimin de bu şahsın hesabına yattığına dair telefonuma mesaj geldi" 

Mağdur vatandaş daha sonra banka ile iletişime geçtiğini ancak gelen mesajın onay mesajı olduğunu öğrendiğini aktardı. Vatandaş elindeki evraklar ile birlikte savcılığa başvuruda bulunduğunu da açıkladı. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@