Kulis Haberi! AK Parti İçinde Erdoğan'dan Sonraki En Güçlü İsim O Gösterildi

Euronews hazırladığı bir haberde AK Parti içinde Cumhurbaşkanı Erdoğan sonraki en güçlü ismin kim olduğunu açıkladı.

Gündem 10.11.2021 - 10:59 10.11.2021 - 11:00 Mustafa KARAGÖZ

AK Parti'nin başına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan sonra kimin geçeceği merak konusu olurken Euronews bu soruyla bağlantılı bir haber hazırladı. AK Parti içinden bazı kaynaklara dayandırılan haberde AK Parti içinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sonraki en güçlü ismin kim olduğu araştırıldı.

AK PARTİ'DE CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN SONRAKİ EN GÜÇLÜ İSİM KİM?

Yayımlanan habere göre; AK Parti'de Cumhurbaşkanı Erdoğandan sonraki en güçlü isim Binali Yıldırım görülüyor. Binali Yıldırım isminin öne çıkmasında ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın zor zamanlarında yanında olması gösterildi. Yıldırım parti içinde abi olarak görülüyor. 

Diğer isimler şöyle;

Numan Kurtulmuş-Abdülhamit Gül isimleri parti içinde Milli Görüş çizgisini oluşturuyor. Bu isim parti içinde diğer önemli güç olarak gösteriliyor. 

Eski İçişleri Bakanı Efkan Ala'da parti içinde önemli bir güç olarak görülüyor. Son dönemlerde etkinliği daha artan Efkan Ala çözüm süreci döneminde çok ön planda olmuş ancak 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında geri planda kalmıştı.

Süleyman Soylu bir diğer önemli isim. İçşleri Bakanı Süleyman Soylu AK Parti içinde önemli bir aktör olarak görülüyor. Bu saygınlığı kazanmasında ise amu yönetimi bürokrasisinde güçlü olması gösteriliyor. 

AK Parti'de genç yaşına rağmen öne çıkan isimlerden birisi de Erkan Kandemir olarak gösteriliyor. Erkan Kandemir şu sıralar teşkilat başkanı konumunda bulunuyor. AK Parti'de en önemli konumlardan birinde bulunan Kandemir'in bütün teşkilatlardan sorumlu olması etkinliğinin en önemli nedeni olarak gösteriliyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@