Kulis Haberi: Tüm Koronavirüs Yasaklarının Kaldırılacağı Eski Normale Dönüş Tarihi Basına Sızdırıldı!

Koronavirüs salgınında yeni vaka sayısı düşmeye devam ederken tüm dünyada yasaklar bir bir kaldırılmaya devam ediyor. Türkiye için tüm yasakların kaldırılacağı tarih basına sızdırıldı.

Gündem 08.04.2022 - 11:35 08.04.2022 - 11:46 Gülcan Özer

2 senedir tüm dünya Korana virüs salgını ile mücadele etmeye devam ederken süreçte aşılama çalışmalarının başarılı bir şekilde sürmesiyle salgının sona ereceği tarihte belli oldu. Son gelen rakamlar ve araştırma sonuçlarına göre omicronun alt varyantı BA.2'de korkulanın olmaması pandemi yasaklarının kaldırılacağı beklentisini oluşturdu. 

Milyonlarca kişinin hayatını kaybetmesine neden olan ve tüm dünyada büyük bir ekonomik şok yaşanmasına neden olan korona virüs salgını pandemiden endemiye evrilmeye baladı. Batılı ülkeler bir bir yasaklarını kaldırmaya devam ederken gözler Türkiye'ye çevrilmişti. Eski normale dönüş ne zaman, tüm yasaklar ne zaman kalkacak?

KORONAVİRÜS YASAKLARI NE ZAMAN KALKACAK, MASKE ZORUNLULUĞU VE KORONA YASAKLARI HAYATIMIZDAN NE ZAMAN ÇIKACAK?

Basına sızdırılan son dakika haberlerine göre Türkiye bayram sonrası yeniden eski normale dönüş hazırlıklarına başladı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında yapılacak olan Bilim Kurulu Toplantısı ile tüm süreç gözden geçirilecek. Bayram sonrası yapılacak kabine toplantısı ile Bakan Koca tarafından hazırlanan rapor Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunulacak. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabine toplantısı sonrasında yapılacak olan basın toplantısı ile kapalı alanlarda maske takma zorunluluğunun kaldırılacağı iddia edildi Sabah Gazetesi tarafından yapılan habere göre bayram sonrası korona virüs salgını ile hayatımıza giren test, maske, karantina zorunluluğu gibi zorunluluklar hayatımızdan çıkacak ve pandemi öncesinde olduğu gibi eski normale dönüş yapılacak. Korona virüs normal grip hastalığı gibi hayatımızda kalmaya devam edecek.

 Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@