Lexus NX hangi ülkenin malı, nerede ve kim üretiyor?

Bugün gündeme düşen son dakika gelişmelerine göre Survivor yarışmasında hediye edilecek olan Lexus NX otomobili sıkı bir şekilde araştırılmaya başlandı. Peki Lexus NX hangi ülkenin malı? Detaylar..

Teknoloji 15.06.2022 - 23:27 15.06.2022 - 23:27 Umut Köse

Bugün gündeme düşen son dakika gelişmelerine göre Survivor yarışmasında hediye edilecek olan Lexus NX otomobili sıkı bir şekilde araştırılmaya başlandı. Yarışmada lüks otomobilin hediye edileceğinin söylenmesinin ardından vatandaşlar internette otomobile dair detayları araştırmaya başlarken detaylar ise emlak365.com adresinde yer almaya devam ediyor.

Survivor All Star'ın yeni bölümünde gündeme düşen otomobil hediyesi milyonlarca vatandaş tarafından merakla takip ediliyor. Lexus NX hibrit modelinin canlı yayında dile getirilmesinin ardından vatandaşlar milyonluk aracın nerede üretildiğini, kimin malı olduğunu araştırmaya başladı. Lexus NX hangi ülkenin malı, nerede ve kim üretiyor? İşte tüm detaylar..

LEXUS NX HANGİ ÜLKENİN MARKASI?

2022-lexus-nx-350h-three-quarter-on-road

Vatandaşların en fazla araştırdığı konular arasında Lexus NX modelinin hangi ülkeye ait olduğu merak ediliyor. Edinilen bilgilere göre ise otomobile dair detaylar..

Üretici  Lexus (Toyota)
Üretim yılları 2014-günümüz
Montaj Miyawaka, Japonya
Tasarımcı(lar) Nobuyuki Tomatsu (2012)

LEXUS NX NEREDE ÜRETİLİYOR?

Lexus_NX_200

Lexus NX (Japonca: レクサス・NX Rekusasu NX), Lexus tarafından 2009 yılından bu yana üretilen bir kompakt lüks SUV modelidir. Araç orta büyüklükte RX'in altında konumlanmış olup giriş seviyesi yeni bir geçiş modeli olarak tanıtıldı. NX adı "Nimble Crossover" anlamına gelmektedir.

Lexus NX modeli Toyota'nın bir modeli olurken 2009 yılından itibaren üretime başlamıştır. Otomobilin üreticisi ise Japonya'dır. 

LEXUS NX OTOMOBİL ÖZELLİKLERİ: İYİ VE KÖTÜ YANLARI

2022 Lexus NX, dengeli bir yol tutuşa ve havadar ve lüks bir kabine sahiptir. Lüks kompakt SUV sınıfının alt sıralarında yer almasının ana nedeni, NX'in herhangi bir kusurundan çok rakiplerinin gücüyle ilgilidir.

Artılar ve eksileri ise şu şekilde sıralanmıştır:

  • Dengeli sürüş ve yol tutuşu
  • Şık, rahat iç dekorasyon
  • Kullanıcı dostu dokunmatik ekran
  • Birçok standart özellik
  • Ezici temel motor
  • Rakiplerine göre daha az kargo alanı

a12fa96f8f005ea4b139b8856f9fe077bfd4bc51

2022 Lexus NX'in 6. sıralaması, Lüks Kompakt SUV kategorisindeki puanına dayanmaktadır. 

  • Lüks Kompakt SUV'larda 6. sırada
  • Lüks Crossover SUV'larda 20. sırada
  • 2 Sıralı Lüks SUV'larda 13. sırada yer alıyor.

Yeniden tasarlanan 2022 Lexus NX, yeni iç tasarımı ve elden geçirilmiş bilgi-eğlence sistemi sayesinde önceki modele göre çok daha kolay tavsiye ediliyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@