LİMAK İnşaat'ın Sahibi Nihat Özdemir TFF Başkanlığından İstifa Etti! Yerine Kim Seçilir, Yeni Başkan Kim Olur?

LİMAK Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, TFF Başkanlığı görevinden istifa ettiğini açıkladı. Nihat Özdemir kimdir, neden istifa etti, yerine kim TFF Başkanı seçilir, yeni başkan adayı kim?

Gündem 04.04.2022 - 14:40 04.04.2022 - 14:40 Gülcan Özer

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, yapmış olduğu son dakika açıklaması ile bu görevinden istifa ettiğini duyurdu. LİMAK Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini de üstlenen Özdemir'in istifası spor gündemine bomba gibi düşerken gözler istifa nedeni ve yerine aday olacak isme çevrildi. 

İstifa zincirinin ilk halkası olarak Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu tarafından Merkez Hakem Kurulu’nun aldığı 13 hakem kararını bozması gösterildi. Söz konusu karar sonrasında TFF'den peş peşe istifa haberleri gelmeye başlamıştı. 13 hakem kararının iptal edilmesinden sonra ilk olarak TFF Başkan Vekili, İcra Kurulu Üyesi, İdari ve Hukuk İşleri Sorumlusu olarak görev yapan Mehmet Baykan istifa ettiğini duyurmuştu. 

TFF BAŞKANI NİHAT ÖZDEMİR İSTİFA MI ETTİ, NİHAT ÖZDEMİR KİMDİR, NERELİ, İŞİ NE?

TFF Yönetim Kurulu üyesi sponsorluklar ve pazarlama sorumlusu Alkın Kalkavan'da bu sabah istifasını açıklarken son olarak ise TFF Başkanı Nihat Özdemir'in istifa ettiği iddia edildi. Konu hakkında henüz resmi açıklama gelmezken, basın mensuplarının ulaştığı Nihat Özdemir'in ise kısa süre içerisinde açıklama yapacağını duyurduğu belirtildi. 

Türkiye'nin en büyük inşaat şirketleri arasında yer alan LİMAK İnşaat ve Holding Yönetim Kurulu Başkanı olan Nihat Özdemir 1950 Diyarbakır doğumlu. Ankara Devlet Mühendislik Mimarlık Akademisi mezunu olan Özdemir inşaat sektöründe faaliyet gösteriyor. 

YENİ TFF BAŞKANI KİM OLUR, FEDERASYON BAŞKANLIĞI İÇİN ADAYLAR VAR MI, KİMLER ADAY OLUR?

Nihat Özdemir'in istifa etmesinin ardından "!eni federasyon başkanı kim olacak?" sorusu da gündeme geldi. Daha önce Rıdvan Dilmen'in bu konuda adı geçerken ünlü futbolcunun aday olup olmayacağı merak konusu oldu.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@