LPG Otogaz Fiyatlarına Beklenenden Yüksek Zam! EPGİS Tutarı Açıkladı

LPG otogaz fiyatlarında gece saatlerinden itibaren zam yapılacağı sabah saatlerinde basında yer almıştı. Ancak ilan edilen zam beklenen zammın üzerinde oldu.

Gündem 01.11.2021 - 17:01 01.11.2021 - 17:01 Mustafa KARAGÖZ

Uluslararası arenada akaryakıt ürünlerinde yaşanan fiyat artışları yurtiçi piyasalara doğrudan yansıyor. Yeni ay ve yeni hafta başında gelen ilk açıklamada ise LPG otogaz fiyatlarının artacağı ilan edildi. 

48 kuruş olarak beklenen LPG Otogaz litre fiyat zammı ise EPGİS'in resmi açıklamasına daha fazla oldu. İşte LPG Otogaz fiyatlarına uygulanacak zam ve yeni zamlı fiyat tarifesi. 

LPG OTOGAZ FİYATLARINA BEKLENENDEN YÜKSEK ZAM

Ekonomi basınında yer alan haberlere göre LPG Otogaz fiyatlarında 48 kuruşluk zam yapılacaktı. Ancak EPGİS zam tutarının 49 kuruş olacağını ve gece yarısından itibaren pompa fiyatlarına yansıyacağını bildirdi. 

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamasında "Akaryakıt Ürünlerinde Fiyat Artışı 02/11/2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; LPG Oto Gazda  49 KRŞ/LT Pompa satış fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur." bilgisini verdi. 

Söz konusu zam gece yarısı 00.00'dan sonra geçerli olacak. 

ZAM SONRASI 3 BÜYÜK KENTTE LPG OTOGAZ LİTRE FİYATLARI

49 kuruşluk zammın ardından Ankara, İstanbul ve İzmir'de LPG otogaz fiyatları 7 TL sınırına yaklaştı. 

Zam öncesi İstanbul'da 6.14 TL olan oto gazın litre fiyatı 6.63 TL olacak.  Oto gazın litresi Ankara'da 49 kuruşluk zam sonrası 6.66 TL seviyesine ulaşacak. İzmir'de ise bir litre otogaz 6.53 TL'den satılacak. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@