Maaşım Dövizle Ödensin Diyenlere 2022 Fırsatları! 2.500 Dolardan Başlayan Maaşlarla Yurt Dışı İş İlanları!

Yurt dışında çalışıp dövizle maaş almak isteyenler yurt dışı iş ilanlarını araştırıyorlar. Peki hangi ülkeler Türkiye'den hangi mesleklerde çalıştırılmak üzere işçi, personel alımı yapıyor?

Emlak İş İlanları 18.01.2022 - 22:37 18.01.2022 - 22:37 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de çok sayıda vatandaş yurt dışında çalışabilme imkanlarını araştırıyorlar. Yurt dışında çalışıp dövizle maaş alarak birikim yapmak isteyenler önlerine çıkacak fırsatları değerlendirmek istiyorlar. Bu konuda kapsamlı bir arayış içerisinde olanlar Almanya, Fransa, Rusya, Katar, Suudi Arabistan, Kuveyt iş imkanlarını öğrenmek istiyorlar. Peki Türkiye'den hangi ülkelere giderek çalışılabilir ve ne kadar maaş alınabilir? İşte ülke ülke yurt dışında çalışma imkanları...

RUSYA'DA TÜRK FİRMALARI ÇALIŞACAK İŞÇİ ARIYOR

Türk firmalarının yoğun bir şekilde faaliyet gösterdikleri ülkelerin başında Rusyas geliyor. Rusya'nın çeşitli şehirlerinde Türk firmalarına ait çok sayıda iş bulunuyor. Bu işler enerji, inşaat, imalat sektörüne ait firmalar oldukları biliniyor. Bu firmalarda çalışacak personellerin bir kısmı için Türkiye'de alım yapılıyor. Çeşitli mesleklerde alım yapılırken kariyer sitelerinde bu konuda ilanlar yayınlanıyor. İnşaat işçiliğinden mühendisliğe kadar çok çeşitli mesleklerde işçi alımı yapıldığı biliniyor. Rusya'da çalışanların maaşlarının 2.500 dolardan başlayıp mesleğe göre 8.000 dolara kadar çıktığı biliniyor.

ALMANYA YÜZBİNLERCE İŞ AÇIĞINI TÜRKİYE'DEN KAPATABİLİR

Almanya'da yapılan son değerlendirmelere göre 1,5 milyon civarında bir eleman açığı bulunuyor. Nüfusun genç olmamasından dolayı özellikle bazı mesleklerde ciddi anlamda açık bulunuyor. Garsonluk, tır şoförlüğü, hemşirelik, elektrik teknisyeni gibi mesleklerin Almanya'da acil ihtiyaç olduğu biliniyor. Bu mesleklerde iş bulmanın oldukça kolay olduğu Almanya'da maaşların 3.000 euro seviyesinden başlayıp 6.000 euroya kadar çıktığı belirtildi. Bu ülkede çalışmak i,çin çalışma izn gibi sorunların aşılması gerekiyor. 

KUVEYT, SUUDİ ARABİSTAN VE KATAR'DA İNŞAAT SEKTÖRÜNDE ÇALIŞACAK İŞÇİLER ARANIYOR

Türkiye'de yoğun bir şekilde işçi sirkülasyonunun olduğu ülkelerin başında Katar, Suudi Arabsitan ve Kuveyt geliyor. Özellikle inşaat sektöründe bu ülkelerde çok sayıda Türk firmasının sayısız iş aldıkları biliniyor. Yüksek kapasiteli bu işlerin yapılabilmesi için çok ciddi bir personel ihtiyacı bulunuuyor. Türk firmaları genellikle bu işlerde Türkiye'de buldukları işçileri çalıştırarak daha çok verim alabiliyorlar. Bundan dolayı da Türkiye'de işçi alımı yapıyorlar. İnşaat projelerinde en altta bulunan meslekten en üstte bulunan mesleğe kadar personel alımı gerçekleştiriliyor. Bu ülkelere çalışmaya gidenlere maaşları dolar olarak ödeniyor. Maaşların ise 4.000 dolardan başlayıp 6.500 dolara çıktığı bildirildi.

FRANSA'DA ÇALIŞMA İMKANI

Avrupa'da Türklerin yoğun bir şekilde çalışma imkanı bulduğu ülkelerden birisi de Fransa oluyor. Fransa'da yüzbinlerce Türkite Cumhuriyeti vatandaşı çeşitli mesleklerde çalışabiliyorlar. 2022 yılı içerisinde bu ülke için de Türkiye'den eleman alımı yapılacağı biliniyor. Çeşitli mesleklerde yapılacak olan bu işçi alımlarında maaşların 3.500 Euro seviyesinden başlayacağı bildirildi.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@