Maaşlar 5 Bin Dolardan Başlıyor! Polonya, Irak, Rusya, Katar, Suudi Arabistan, Azerbaycan Yeni iş İlanları!

Yurt dışında çalışmak isteyenler iş ilanlarını merak ediyorlar. İşte en az 5.000 dolardan başlayan Polonya, Irak, Rusya, Katar, Suudi Arabistan, Azerbaycan iş ilanları...

Maaşlar 5 Bin Dolardan Başlıyor! Polonya, Irak, Rusya, Katar, Suudi Arabistan, Azerbaycan Yeni iş İlanları!

Türkiye'de yaşanan ekonomik bozulmalardan dolayı vatandaşların bir kısmı yurt dışında iş bulma seçeneklerini değerlendirmeye aldılar. Yurt dışında iş bulabilmenin yollarını arayan vatandaşlar kariyer sitelerinde bu ilanları en ince ayrıntısına kadar inceliyorlar. Peki şu anda hangi ülkelerde hangi alanlarda çalışan aranıyor? Türkiye'den hangi ülkeler eleman alımı yapıyor.

MAAŞLAR 5 BİN DOLAR'DAN BAŞLIYOR!

Yurt dışında çalışmak için Türkiye'den farklı ülkelere gidenler oldukça yüksek gelirler elde edebiliyorlar. Özellikle Türk firmaları yurt dışında almış oldukları işlerle alakalı olarak Türkiye'den personel alımı yapıyorlar. Ayrıca yabancı firmalar da Türkiye'den eleman ihtiyçalarını karşılayabiliyorlar. Yurt dışında çalışma hayatına başlayacak olanların en çok merak ettikleri konu ne kadar maaş alacakları oluyor. Çalışanlara verilecek olan maaşlar gidilecek ülkeye, yapılacak işe göre değişmektedir. Maaşların ise 5 Bin Dolar'dan başlayarak 15 Bin Dolar'a kadar çıktığı görülmektedir.

RUSYA, KATAR, IRAK, POLONYA, SUUDİ ARABİSTAN İŞ İLANLARI

Çeşitli firmalar farklı ülkelerde çalıştırılmak üzere yeni personel alımları yapıyorlar. Yayınlanan yeni iş ilanlarına göre Irak'ta, Rusya'da, Polonya'da, Katar'da, Suudi Arabistan'da ve Azerbaycan'da firmalar Türkiye'den personel alımı yapıyorlar. Bu iş ilanlarının büyük çoğunluğu ise Türk şirketleri tarafından yayınlandı. Türk lirasının dolar kuru karşısında değer kaybettiği bu dönemde çok yüksek kazançlar vaad eden bu şirketlerin iş ilanlarına çok büyük bir ilgi gösteriliyor. Bu durumdaki iş ilanları ise internet üzerinden iş ilanı yayınlayan kariyer sitelerinde rahatlıkla bulunabiliyor.

İNŞAAT SEKTÖRÜ DAHA ÇOK ELEMAN ALIMI YAPIYOR

Türk inşaat firmaları tarafından yurt dışında yapılan çeşitli projelerdeki çalışanlar yine Türkiye'den temin ediliyor. Yurt dışı işlerinden dolayı Türkiye'den eleman alımı yapan Türk firmaları bu ülkelerin iş kanunlarından dolayı maaş ödemelerini yabancı para birimi üzerinden yapıyorlar. Dolayısıyla döviz ile kazanç sağlanabilecek işleri inşaat sektöründe bulmak çok daha kolay oluyor. Ayrıca yurt fışında iş yapan inşaat firmalarının insan kaynaklarına da başvuruda bulunarak yurt dışında çalışılabilecek iş bulmak kolaylaşabiliyor.

HANGİ ŞİRKETLER YURT DIŞINDA PERSONEL ALIMI YAPIYOR?

Yurt dışında çalıştırılmak üzere firmalar tarafından personel alımlarına devam ediliyor. Türk firmaları gerek yetişmiş nitelikli elemanları gerekse de ara elemanları Türkiye'den temin edebiliyorlar. Şu anda Çalık Enerji'nin ve Kürk İnşaat'ın Irak'ta, Rönesans Holding'in Rusya'da ve diğer şirketlerin Katar, Azerbaycan, Suudi Arabistan gibi ülkelerde çalıştırılacak personel arayışında oldukları biliniyor. Yayınlanan ilanlarda alımı yapılacak elemanlardan aranan şartlar açık bir şekilde belirtiliyor.

SONRAKİ HABER