Masada 3 isim vardı! Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanı adayını ne zaman açıklayacaklarını duyurdu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayını ne zaman duyuracaklarını açıkladı.

Gündem 19.05.2022 - 15:22 19.05.2022 - 15:22 Büşra Uluşen

Son aylarda 2023 seçimleri konusundaki gelişmeler yakından takip ediliyor. Özellikle Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı konusu adeta yılan hikayesine döndü. Kulislerde Kemal Kılıçdaroğlu, Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu'nun  cumhurbaşkanı adaylığı üzerinde duruluyor. 

Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayını ne zaman açıklayacak?

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kendi adaylığının henüz 6'lı masada konuşulmadığını söyledi. Cumhuriyet'e konuşan Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanı adaylığı konusunda önemli açıklamalarda bulundu.

CHP lideri, hükümetin seçimi ilan etmesi gerektiğini, şimdiden ortak adayı açıklamanın anlamı olmadığını söyledi. Kendisine '' sizin adaylığınız konusunda bir şüphe mi var? '' sorusunun yöneltilmesi üzerine, kendi adaylığının masada hiç görüşülmediğini sadece gazetecilerden gelen yoğun sorular üzerine, cumhurbaşkanı adayının niteliklerini belirleyen bir paragraf yazdıklarını ifade etti. 

Cumhurbaşkanlığı adaylığının çok fazla gündeme getirilmesinin, ekonomide yaşanan bunalımın toplumun gözünden kaçırılmaya çalışıldığını söyleyen Kılıçdaroğlu, Türkiye'de bu kadar ciddi bir aday varken, kimin cumhurbaşkanı adayı olacağının bu denli gündem olmasını doğru bulmadığını söyledi. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, '' Erdoğan cumhurbaşkanı adayını ne zaman açıklarsa ve seçim kararını ne zaman alırsa biz de o zaman adayı açıklarız '' ifadesini kullanarak cumhurbaşkanlığı adaylığı konusuna son noktayı koydu. 

Sözlerine devam eden Kılıçdaroğlu, konuyu cumhurbaşkanı adayı kim olacak noktasında indirmeyi doğru bulmadığını, sorunun tek adam rejiminin gitmesi olduğunu dile getirdi. 

Böylelikle uzun süredir sürüncemede kalan Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adaylığı konusu rafa kalktı. Millet ittifakı, seçim kararı alındıktan sonra cumhurbaşkanı adayını açıklayacak.

Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@