Mazbatasını Aldı, "Asgari Ücreti 5 Bin Lira Yapacağız" Sözünü Verdi!

Yükselen enflasyon ve dolar karşısında her geçen gün biraz daha zorlanan geçim sıkıntısı en çok asgari ücret ile çalışanları vuruyor! Durum böyle olunca siyasi partilerin de bir numaralı seçim vaatleri asgari ücret oluyor.

Gündem 19.04.2019 - 13:25 15.07.2021 - 00:16 Serhat Karaman

Yükselen enflasyon ve dolar karşısında her geçen gün biraz daha zorlanan geçim sıkıntısı en çok asgari ücret ile çalışanları vuruyor!

Durum böyle olunca siyasi partilerin de bir numaralı seçim vaatleri asgari ücret oluyor. Yeniden Refah Partisi İl Başakanı Aras "Asgari Ücreti 5 Bin Lira Yapacağız" Ekonomide yaşanan bozulmalar en çok asgari ücretle geçinmeye çalışan kişileri zorluyor. Asgari ücretli kişiler ayın sonunu getirmekte zorlanırken durum böyle olunca milyonlarca asgari ücretlinin oyları için sürekli olarak asgari ücrete zam vaatleri veriliyor. Bunlardan biride Yeniden Refah Partisi İl Başkanlığı'na seçilen Mehmet Aras oldu. Kocaeli Adliyesi'ne giderek mazbatasını alan Yeniden Refah Partisi İl Başkanlığı'na seçilen Mehmet Aras çıkışta gazetecilere röportaj verdi. Aras yapmış olduğu açıklamasında “Besmele ile mazbatamızı aldık. 2.Erbakan dönemi başladı” diyerek rant ve hortumları kesinlikle keseceklerini söyleyerek “Bizim iktidarımızda emekçilerin yüzü gülecek. İşçiye, emekliye, memura, çalışanlara yüzde 100 zam vereceğiz. EYT mağdurlarına yapılan haksızlık kaldırılacak” dedi. Asgari ücreti de 5 bin lira yapacaklarını iddia eden Aras bunu nasıl yapacakları sorusu üzerine de “Kasaya para bulmak bizim işimiz. Biz bunu daha önce de yaptık. Denk bütçe yapıldı. Bizim iktidarımızda aç ve açıkta kimse kalmayacak” diyerek verdikleri sözü kesinlikle yerine getireceklerini söyledi. Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@