Memurlar için Masanın Başındaydı! Memur Sen Başkanı Ali Yalçın'ın Aylık Maaşı Ortaya Çıktı

Memur maaşlarının belirlenmesinde baş aktör olan Memur Sen'in maaşına ilişkin açıklama yapıldı. Ali Yalçın'ın güncel maaşının 32 bin 152 TL olduğu iddia ediliyor.

Memurlar için Masanın Başındaydı! Memur Sen Başkanı Ali Yalçın'ın Aylık Maaşı Ortaya Çıktı

Memurlar ile hükümet arasında gerçekleştirilen görüşmelerde ismi sıkça söz edilen isimlerin başında Ali Yalçın geldi. Memur Sen Konfedereasyonu Genel Başkanı olan Ali Yalçın görüşmelerin odağında yer alan isimdi. Memurların taleplerini ileten ve toplu sözleşmeye imza atan Ali Yalçın hakkında ise Sözcü'de bir haber yer aldı.

ALİ YALÇIN'IN MAAŞI AÇIKLANDI

Hatırlanacağı üzere memurlar ile hükümet arasında gerçekleştirilen görüşmelerde anlaşma sağlanmıştı. 20 gün süren toplantıların ardından memurlar için 2022'nin ilk 6 ayı için yüzde 5 ve enflasyon farkı ile aynı yılın ikinci yarısı için de yüzde 7 ve enflasyon farkı oranlarında el sıkışıldı. Ayrıca 2023 yılı içinde yüzde 6 ve yüzde 5 artı enflasyon farkı maaş zammı olarak uygulanacak.

Söz konusu anlaşma için hükümet adına Çalışma Bakanı Vedat Bilgin masada olurken memurlar adına Memur Sen Başkanı Ali Yalçın masada yer aldı. Ali Yalçın bu dönemde Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı olarak görev yapıyor.

İşte Ali Yalçın'ın Aylık Aldığı O Rakam

Ali Yalçın'ın ne kadar maaş aldığına dair Sözcü'nün elde ettiği bilgilerde; Sen tüzüğüne göre genel başkan, taban aylık katsayısının 7.000 rakamıyla çarpımı sonucu bulunan ücrete, yüzde 10 oranında eklenen miktarda net maaş alıyor. Ali Yalçın ayrıca Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı maaş alıyor. Ali Yalçın'ın toplam maaşının 32 bin 115 TL olduğu söyleniyor.

SONRAKİ HABER