Memurlara Müjdeli Haber AK Parti'den Geldi! Gelir Vergisinden Muafiyet Geldi

Memur maaşlarına nasıl bir iyileştirme yapılacağına ilişkin resmi açıklama AK Parti'den geldi. Mustafa Elitaş yaptığı konuşmasında vergi muafiyetinin nasıl olacağına ilişkin ilk bilgileri verdi.

Gündem 20.12.2021 - 17:31 20.12.2021 - 17:32 Mustafa Karagöz

Memur maaşlarına ilişkin vergi muafiyeti düzenlemesine dair ilk açıklama geldi. AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, TBMM'de basın mensuplarına yaptığı açıklamasında maaşlara uygulanacak düzenleme hakkında bilgi verdi.

MEMUR MAAŞLARINA VERGİ DÜZENLEMESİ

Asgari ücrete yapılan vergi düzenlemesi sonrasında memur maaşlarına nasıl bir düzenleme geleceği, iyileştirmenin nasıl olacağı ve maaşların nasıl düzenleneceği merak konusuydu. Son olarak Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın bir çağrıda bulunmuş ve maaşlarda vergi düzenlemesi yapılmasını istemişti. 

Akşam saatlerinde ise memur maaşlarına ilişkin çok önemli bir açıklama geldi. 

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda bir konuşmas gerçekleştiren AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş memur maaşlarına ilişkin bilgilendirme de bulundu. Elitaş vergi düzenlemesi için 5.000 TL'nin sınır olacağını duyurdu. 

İşte memur maaşlarına ilişkin yapılan o açıklama; "En son yaptığımız istişare sonucunda tüm ücret ve maaş alanları kapsayacak şekilde asgari ücret miktarı olan kadar kısmı önergeyi vekil arkadaşlarımız imzaya açtılar. Komisyon kabul ettiği takdirde tüm çalışanların memur dahil maaş ve ücretleri kapsayacak şekilde brüt 5 bin liraya kadar olan kısımdan vergi sıfır olacak."

Elitaş konuşmasının devamında maaşlar için tartışılan konunun Cumhurbaşkanı ile istişare edildiğini vurgulayarak önerge verileceği tüm işçi ve memurlar için brüt maaşın 5.000 TL'ye kadar olan kısmı için vergi alınmayacağını ifade etti. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@