Meral Akşener'den Dolar Uyarısı! Türkiye'nin İflasına Neden Olur

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener katıldığı bir etkinliğin ardından yaptığı konuşmasında ekonomiye dair açıklamada bulunarak Maliye Bakanı Nebati'nin sözlerini eleştirdi.

Gündem 14.12.2021 - 13:59 14.12.2021 - 14:01 Mustafa Karagöz

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “İnsan Hakları ve Doğu Türkistan” toplantısına katıldı. Toplantı sonrası basın mensuplarının karşısına geçen Meral Akşener gündem başlıklarına dair açıklamalaarda bulundu. Konuşmasında özellikle ekonomiye ilişkin bazı uyarılarda bulunan Akşener, Nureddin Nebati'nin açıklamalarına da tepki gösterdi. 

MERAL AKŞENER'DEN NUREDDİN NEBATİYE TEPKİ

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, ekonomide uygulanan yeni model hakkında yaptığı konuşmasında, bizim modelimiz Çin modeli değil, Türkiye modelidir dedi. İYİ Parti Lideri Akşaner bu konuda yaptığı konuşmasında Nebati'nin "Çin modeli değil" dediğini hatırlattı ve "Sayın Erdoğan’ın bunu nasıl tanımlayacağı hakikaten problem olur. Kendisini burada uyarayım, bu konuda lideriyle konuşmasında fayda var." uyaarısında bulundu. Konuşmasının devamında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın faiz konusunda nas dediğini ifade ederek Nas kelimesinin dini terim olduğunu dini terimden Çin modeline geçildiğini söyledi.

"Ciddiyete Davet Ediyorum"

Maliye Bakanı Nebati'nin Sözleri Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin sözlerini de eleştiren Akşener yeni bakanın ‘İnşallah, Maşallah’ üzerinden bir tarifi olduğu ifade etti. EKonomi böyle yönetilmez diyen Akşener temenni ile ekonominin canlandırılamayacağını bakanın , devlet hazinesiyle ilgili kefalet koyarak görevlerini yürüttüklerini aktardı. Kamuoyunda yer alan sözleri büyük bir  ciddiyetsizlik olarak gördüğünü ifade eden Akşener "*Türkiye bir devlet krizi yaşıyor. Bu devlet krizini getiren de bir ciddiyet krizi var. Dolayısıyla ciddiyete davet ediyorum ve konuşmalarına dikkat etmelerini öneriyorum." diye konuştı.

DOLAR AÇIKLAMASI

Konuşmasının son bölümünde ise İzzet Özgenç'in Duvar Gazetesi'nde yer alan yazısına değinen Akşener OHAL iddialarına değindi. Meral Akşener bu konuda dış güçler bırakılmış bir kenara iç güçlere gelmiş iş dedi ve dolar mevduatları ile ilgili "İç güçler dediğiniz zaman, sermaye kontrolünden başlayarak bankadaki dolarlara yani vatandaşın dolar mevduat hesaplarına kadar bazı adımların atılabileceği gibi bir endişe yaratır ki, bu Türkiye’nin iflas etmesine sebep olur." açıklamasında bulundu. Akşener cümlesini ise bu konuda herkesi ciddiyete davet ettiğini ve böyle bir el uzatma olmaması gerektiğini söyleyerek tamamladı. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@