>

Meral Akşener'in Olaylı Rize Ziyareti: Saldırı, Protesto, Arbede

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener bugün Rize'ye gerçekleştirdiği ziyarette protestolarla karşılandı. Bir vatandaşla da diyaloğa giren Meral Akşener'in Rize ziyaretinde sık sık gerginlik meydana geldi. İYİ Partililer ile vatandaşlar arasında İkizdere ve Çayeli'nde arbede çıktı.

Meral Akşener'in Olaylı Rize Ziyareti: Saldırı, Protesto, Arbede

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener bugün Rize'ye ziyarette bulundu. İkizdere'de taş ocağı yapılmasına dair protestolar devam ederken vatandaşlara destek olmak için bu ilçeye giden Meral Akşener tepkiyle karşılandı. İkizdere'de bir vatandaş ile diyaloğa da giren Meral Akşener'in Rize ziyaretinin tamamı oldukça gergin geçti.

MERAL AKŞENER'E PKK SÖZLERİ

İkizdere ilçesinde vatandaşlarla merhabalaşırken Merak Akşener'in yanına gelen bir kadın Akşener'e, “PKK ile iş birliği yapıyorsunuz, hangi yüzle geldin buraya” dedi. Bu ifadelerin üzerine vatandaşlar tartışmak istemeyen Meral Akşener oradan ayrılmak istedi. Ancak vatandaşın neden cevap vermiyorsun diye sataşması üzerine Meral Akşener, “Ceap vermeyeceğim. Ezan okunuyor bu ne büyük iftiradır. Meral Akşener'e PKK ile işbirliği yapıyorsun diyorlar. Allah'tan korkun. Megri Megri'yi ben mi söyledim? Osman Öcalan'ı TRT'ye ben mi çıkardım?” ifadelerini kullandı.

Meral Akşener'in Olaylı Rize Ziyareti: Saldırı, Protesto, Arbede - Resim 1

BÜYÜK ARBEDE ÇIKTI

İkizdere'de Meral Akşener'i gören vatandaşların bir kıs “Recep Tayyip Erdoğan” ve “Cumhurbaşkanımıza katil diyeni istemiyoruz” şeklinde sloganlar attılar. Yaşanan tartışma büyüyüp arbedeye dönüşünce Meral Akşener hemen İkizdere ziyaretine son verdi. Ardından ise Çayeli ilçesine doğru hareket etti.

PROTESTOLAR ÇAYELİ'NDE DEVAM ETTİ

Çayeli'nde esnaf ziyaretleri yapmak isteyen Meral Akşener'e aynıo protestolar bu ilçede de yaşandı. İyi Partililer ile vatandaşlar arasında arbede yaşanırken polisler olayları önlemekte zaman zaman zor duruma düştüler. Bunun üzerine Meral Akşener beraberindekilere talimat vererek Rize ziyaretini sonlandırarak Trabzon'a doğru hareket etti.

SİYASİLERDEN KINAMA!

Meral Akşener'e Rize'de yapılan protestolar ve saldırılan ülke gündemine girdi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yaşananlardan üzüntü duyduğunu ifade ederek hükümete erken seçim çağrısında bulundu. Diğer muhalefet partilerinin liderleri de Meral Akşener'e yapılan saldırıyı kınadıklarını ifade ettiler.

İYİ PARTİLİLERDEN PLANLI SALDIRI İDDİASI

Öte yandan İYİ Parti heyeti Rize'deki olayların planlı saldırı olduğunu iddia ettiler. Provokasyon amaçlı olarak gerçekleştirilen protestoların arbedeye dönüşmesi ve ardından büyük olaylara sebebiyet vermesinin amaçlandığı ama İYİ Partililerin sağduyulu yaklaşlımları ile bunun önlendiği belirtildi.