Seçimler Öncesinde Mesut Özil Hangi Partiye Oy Vereceğini Açıkladı

Fenerbahçe'nin dünya yıldızı Mesut Özil hangi partiye oy vereceğine dair açıklamada bulundu. Özil'in Twitter'dan yapmış olduğu açıklama sonrası paylaşımı etkileşim rekoru aldı.

Gündem 18.09.2021 - 12:11 18.09.2021 - 12:23 Mustafa KARAGÖZ

Aktif futbol kariyerini Türkiye'de devam ettiren dünyaca ünlü yıldız Mesut Özil, siyasi bir açıklamada bulundu. Sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Mesut Özil, Alman vatandaşı olarak oy vereceği partiyi açıkladı. 

MESUT ÖZİL OY VERECEĞİ PARTİYİ AÇIKLADI

Fenerbahçeli yıldız oyuncu kendi Twitter hesabından yaptığı paylaşımında Team Todenhöfer'in yanında olduğunu duyurdu. 

Almanya'da yaklaşan seçimler öncesinde hangi partiyi destekleyeceğini açıklayan Mesut Özil Jürgen Todenhöfer tarafından kurulan Team Todenhöfer partisine oy vereceğini söyledi. Ünlü oyuncu paylaşımına Team Todenhöfer partisi kurucusu Jürgen Todenhöfer ile fotoğrafını ekledi.

Todenhöfer, 3 yıl önceki dünya kupasında Özil'e yönelik ırkçı saldırılar karşısında ünlü oyuncuya destek olmuştu. 

mesut özil oy

Mesut Özil Twitter hesabından şu ifadelere yer verdi. 

"Almanya'nın en cesur politikacısıyla görüşmem Todenhöfer. Üç yıl önce Dünya Kupası'nda zor zamanlar geçirirken o benim arkamdaydı ve şimdi ben onun arkasındayım. 26 Eylül'de Team Todenhöfer'i seçeceğim. Sana başarılar diliyorum"

Mesut Özil'in siyasi paylaşımı kısa süre içerisinde çok büyük etkileşim aldı. Çok sayıda kullanıcı açıklamaya beğenirken bazıları kendi görüşlerini yorum olarak açıkladı. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@