Meteoroloji 28 İl İçin Alarm Verdi! Kuvvetli Sağanak Yağmur Ve Fırtına Geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yeni hava durumu tahminlerini açıklayarak 28 ilde yağış beklendiğini duyurdu. Bugün hava nasıl olacak? Bugün hangi illerde yağış var?

Meteoroloji 28 İl İçin Alarm Verdi! Kuvvetli Sağanak Yağmur Ve Fırtına Geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından günün hava durumu değerlendirmesi yayınlandı. Buna göre yurdun kuzey, iç ve doğu kesimlerinde parçalı ve yer yer çok bulutlu bir hava etkili olacak. İç Anadoılu'nun doğusu, Doğu Karadeniz, Orta Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeyi aralıklarla sağanak yağış altında kalacak. Yurdun diğer bölgelerind eise hava az bulutlu ve açık geçecek.

METEOROLOJİ'DEN KUVVETLİ SAĞANAK YAĞMUR TAHMİNİ

Yağışlara dair ayrıntılı bilgilendirmede bulunan Meteoroloji Genel Müdürlüğü yağış beklenen illeri duyurdu. Meteoroloji'ye göre Ordu, Samsun, Sinop, Amasya, Tokat ve Sivas çevrelerinde kuvvetli sağanak yağışlar hayatı olumsuz etkileyecek. Yer yer kuvvetlenecek olan bu sağanak yağışlar nedeniyle bu illerde yaşayan vatandaşların yve yetkililerin tedbirli olmaları istendi.

Meteoroloji kuvvetli sağanak yağmur beklenmese de daha az şiddetli yağmur beklenen illeri de açıkladı. Buna göre Kastamonu, Trabzon, Rize, Artvin, Ardahan, Erzurum, kars, Van, Erzincan, Iğdır, Kayseri, Niğde, Konya, Gümüşhane, Bayburt, Amasya, Çorum, Kırşehir, Ankara ve Sivas'ta yağışların meydana geleceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI TAHMİNLERİ

Günlük hava sıcaklıklarına dair de tahminde bulunan Meteoroloji Genel Müdürlüğü yurdun batı kesimlerinde sıcaklıkların 3 derece ile 5 derece arasında artacağını ilan etti. Doğu kesimlerde ise sıcaklık olarak batı kesimlerine göre daha farklı bir görüntü ortaya çıkacak. Doğu kesimlerde sıcaklıklarda bir miktar azalma meydana gelecek. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'ne göre yurdun doğu kesimlerinde sıcaklıklar 4 derece ile 6 derece arasında azalacak.

Rüzgarlara dair tahminlerini de açıklayan Meteoroloji Genel Müdürlüğü rüzgarların kuzey, kuzeybatı ve doğu kesimlerinde güney yönlerden hafif şidette eseceğini bildirdi. Yer yer kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına beklenen bölgeler olarak ise Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun güneyi, Orta Karadeniz'in kuzeyi ve Doğu Anadolu'nun doğusu açıklandı. Bu bölgelerde rüzgarların saatte 70 km hıza ulaşabileceği kaydedildi.

SONRAKİ HABER