Meteoroloji Radar Görüntüsü İle Uyardı: Şimdiye Kadarkilerin En Şiddetlisi Geliyor! 25 İle Kuvvetli Yağış Uyarısı

13 Ekim 2021 Çarşamba günü günlük hava durumu tahmin raporu yayımlandı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü MGM gök gürültülü sağanak yağış, fırtına uyarısı yapılan iller hangileri, bugün hava nasıl?

Gündem 13.10.2021 - 08:10 13.10.2021 - 08:10 Gülcan Özer

Günlük hava durumu tahmin raporu Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından paylaşıldı. Radar görüntüsü ile birlikte paylaşım yapan MGM kuvvetli yağış uyarısı yaparak gerekli tedbirlerin alınmasını istedi. 

Bugün Türkiye'nin pek çok bölgesinde kuvvetli sağanak yağış etkili olurken gök gürültülü sağanak yağış uyarısı yapılan bölgeler Marmara'nın doğusu, Kuzey Ege, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusu, Adana, Osmaniye, Kırıkkale, Çankırı, Yozgat ve Sivas çevreleri ile Ankara'nın kuzey, Antalya'nın doğu, Hatay'ın kıyı, Kahramanmaraş'ın batı kesimleri olarak açıklandı. 

BUGÜN HAVA NASIL OLACAK, YAĞMUR VAR MI, YAĞIŞ OLACAK MI?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 13 Ekim 2021 Çarşamba günü hava durumu tahmin raporu yayımlandı. Yayımlanan raporda şiddetli yağış uyarısı yapılan bölgelerde gerekli güvenlik önlemlerinin alınması talep edilirken bazı bölgelerde gök gürültülü kuvvetli sağanak yağış uyarısına ek olarak fırtına uyarısı da yapıldı. 

haftalık-hava-durumu-tahmin-raporu-13-ekim

Hava sıcaklıklarının bazı bölgelerde düşeceği belirtilirken soğuk hava dalgasının batı bölgesinden yurda giriş yapacağı belirtildi. Batı bölgesinde yer alan hava sıcaklıklarının 4 ila 6 derece arasında düşüş yaşayarak mevsim normallerinin altına düşeceği belirtilirken Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde kuvvetli rüzgar uyarısı geldi. 

13-ekim-hava-durumu-tahmin-raporu

BUGÜN KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI YAPILAN İLLER HANGİLERİ?

Kuvvetli yağışın beklendiği iller Antalya, Adana, Hatay, Kahramanmaraş, Osmaniye, Batman, Mardin, Şırnak, Hakkari, Diyarbakır, Muş, Bingöl, Erzurum, Uşak, Kütahya, Bursa, Bilecik, Bolu, Balıkesir, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Düzce, Çankırı, Çorum, Yozgat, Sivas, Amasya, Kastamonu, Karabük, Düze, Zonguldak ve Sinop olarak sıralandı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@