Meteoroloji Saat Vererek Uyardı! Sıcaklıklar Ciddi Derecede Yükselecek

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün hava durumu raporuna göre sıcaklıkların ciddi derece artması bekleniyor. Meteoroloji saat vererek vatandaşları uyardı. Bu saatlere dikkat!

Gündem 25.05.2022 - 14:30 25.05.2022 - 14:30 Gülşah Konuk Akın

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son hava durumu raporu yayımlandı. Yayımlanan rapora göre 25 Mayıs Perşembe günü Akdeniz bölgesinin iç kesimleri ile Doğu Karadeniz bölgesinin iç kesimlerinde sağanak yağış bekleniyor. Hafta sonu ise yurdun batı kesimlerinde sıcaklıkların ciddi derecede artış göstermesi bekleniyor. Aydın, Muğla ve İzmir'de hafta sonu sıcaklıkların 39 dereceye kadar çıkması bekleniyor.

TOZ TAŞINIMINA DİKKAT !

Yurt genelinde parçalı ve yer yer çok bulutlu bir hava beklenirken Akdeniz bölgesinin iç kesimleri, Doğu Karadeniz bölgesinin iç kesimleri, Rize, Kars, Ardahan, Ağrı, Kütahya'nın doğusu, Afyonkarahisar'ın kuzey ve batı çevrelerinde yerel sağanak ile gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Doğu Anadolu bölgesinin güneydoğusunda da toz taşınımı olması bekleniyor. Hava sıcaklıklarının iç ve doğu kesimlerde 2 derece ile 4 derece arasında artması, Kıyı Ege'de mevsim normallerinin üzerinde diğer yerlerde ise mevsim normalleri civarında seyretmesi bekleniyor. 

METEOROLOJİ-UYARDI

UZMAN İSİM UYARDI: BU SAATLERE DİKKAT!

CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, vatandaşları sıcak çarpmalarına karşı uyardı ve: "Bugün Kütahya, Afyon, Rize, Kars, Ağrı çevrelerinde yerel yağmur var. Sıcaklıklar yükselmeye devam ediyor. Aydın, Manisa, Balıkesir de aşırı sıcaklar başladı. Sıcak çarpmalarına dikkat 11-16 arası dışarı çıkılmayın. Özellikle yaşlılar kalp damar hastaları. Gözlüksüz ve şapkasız asla. Bugün İstanbul güneşli 26 derece İzmir 33, Antalya 29, Ankara 24, Trabzon 17 derece. Güney doğuda Suriye ve Irak’tan yüzeysel toz taşınımı var." açıklamasında bulundu.

HAFTA SONU SICAKLIKLARA DİKKAT !

Hafta sonu yurdun batı kesimlerinde sıcaklıkların etkisini artırması bekleniyor. Edirne, Balıkesir, Bursa, Aydın, Muğla, İzmir 'de sıcaklıkların 39 dereceye kadar çıkması bekleniyor. İstanbul'da ise sıcaklıkların 31-32 derece arasında olması bekleniyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@