Meteoroloji'den Açıklama Yapılarak Sağanak Yağmur Ve Kar Yağışı Beklenen İller Duyuruldu!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından son hava durumu değerlendirmesi yayınlandı. Buna göre bugün için Türkiye'nin 15 iline sağanak yağmur uyarısı yapıldı.

Gündem 29.03.2021 - 09:49 29.03.2021 - 09:49 Serhat Karaman
Türkiye'de yeni haftanın ilk hava durumu değerlendirmesi Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından açıklandı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü yağışlı geçmesi beklenen bölgeleri duyurdu. Marmara'nın doğusunda, Kuzey Ege'nin iç kesimlerinde, İç Anadolu'nun kuzeybatısında, Batı Karadeniz'de, Çorum, Amasya ve Samsun çevrelerinde yağışlı bir havanın hakim olacağı bildirildi. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak şeklinde gerçekleşeceği açıklandı.

BUGÜN KAR YAĞIŞI BEKLENEN İLLER AÇIKLANDI

Meteoroloji'den verilen bilgilerde kar yağışı beklentilerine dair değerlendirmeler de yer aldı. Bu açıklamalara göre Batı Karadeniz'in iç kesimlerinin yükseklerinde ve akşam saatlerinden sonra İç Anadolu'nun kuzey batısının yüksekleri ile Çorum çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar yağışları meydana gelecek. Yağışlar yer yer yoğun olabileceği gibi zaman zaman vatandaşları zor durumda bırakabileceği açıklandı.

BUGÜN HANGİ İLLERDE SAĞANAK YAĞMUR BEKLENİYOR?

Meteoroloji'den sağanak yağış uyarıları da yapıldı. Buna göre bugün İstanbul'da yer yer olmak üzere, Bursa, Yalova, Kocaeli, Sakarya, Eskişehir, Düzce, Zonguldak, Karabük, Kastamonu, Afyonkarahisar, Samsun, Sinop, Amasya, Çankırı ve Ankara'da sağanak yağışlar görülecek.DON, BUZLANMA, PUS, SİS VE ÇIĞ UYARISI YAPILDI!

Meteoroloji genel Müdürlüğü'nün yaptığı son açıklamada don ve buzlanma uyarısında da bulunuldu. Yurdun iç ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayları olabileceği bildirilirken yer yer pus ve sis hadiselerinin de meydana gelebileceği açıklandı. Ayrıca Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun doğusunda karla örtülü yüksek yamaçlarda kar erimelerine bağlı olarak çığ tehlikesini,n meydana gelebileceği açıklandı.

SICAKLIKLAR ARTMAYA BAŞLIYOR

Hava sıcaklıklarına dair de Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından bilgilendirmede bulunuldu. Geçtiğimiz hafta Türkiye soğuk bir hava dalgasının etkisi altında kalmış ve sıcaklıklar ciddi şekilde azalmıştı. Bölgesel olarak sıcaklıkların artacağı bildirilirken yurdun kuzeybatı kesimlerinde sıcaklıklarda 3 ile 6 derece arasında bir azalma meydana geleceği belirtildi.

Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@