Meteoroloji'den Hafta Sonu Uyarısı! Bu İllere Sağanak Geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son hava tahminlere göre yurdun büyük bir bölümünde kuvvetli sağanak yağış bekleniyor. Yağışlar özellikle hafta sonu etkisini gösterecek.

Meteoroloji'den Hafta Sonu Uyarısı! Bu İllere Sağanak Geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son hava tahminlerine göre, Türkiye'nin birçok bölgesinde hafta sonu sağanak yağmur etkisini gösterecek.

Cumertesi gününden itibaren yurdun batı kesimlerinde kuvvetli yağmur ve bazı kentlerde yer yer gök gürültülü sağanak yağış etkili olacak. Pazar günü ise yağış, yurdun doğu kısmına ilerleyecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre yurt geneli parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Kıyı Ege, Batı Karadeniz (Burdur hariç), Batı Karadeniz kıyıları (Sinop hariç), Manisa ve Konya çevreleri ile Doğu Akdeniz'in Toroslar kesiminin yağışlı geçeceği bildirildi.

TRAKYADA SAĞANAK ETKİLİ OLACAK

Yağışların Edirne ve Kırklareli geneli, Tekirdağ'ın iç kesimleri, Çanakkale Gelibolu, Eceabat ve Gökçeada ilçeleri ile Antalya'nın doğusunda olması bekleniyor.

meteoroloji hava tahmin

8 Ocak Cumartesi günü yurdun batı kesiminde yağışlı hava etkisini gösterecek. Yağışlar, Güney Ege ve Batı Akdeniz'de kuvvetli olması beklenirken diğer kesimlerde de parçalı ve çok bulutlu bir hava hakim olacak.

9 Ocak Pazar günü ise Marmara'nın kuzeyi, Karadeniz'in kıyı kesimi, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile Doğu Anadolu'da paarçalı ve çok bulutlu hava hakim olacak. Kalan bölgelerde de yine yağış beklentisi var.

meteoroloji hava tahmin 2

Güney Ege, Doğu ve Batı Akdeniz'de sağanak beklenirken, Doğu Anadolu'nun batısında yoğun kar yağışı etkisini gösterecek.

SONRAKİ HABER