Metin Şentürk Sarıyer'deki Havuzlu Villası İçin Boşandığı Eşine Yeni Dava Açtı!

Fulya Kalkavan ile olan boşanma davası ile magazin gündeminde uzun süre yer alan Metin Şentürk Sarıyer'de yer alan havuzlu villası için yeniden dava açtı.

Emlak Magazin 03.12.2021 - 23:51 03.12.2021 - 23:51 Gülcan Özer

80'ler dizisi ile ekranlarda boy gösteren Metin Şentürk ile eski eşi Fulya Kalkavan arasında boşanma esnasında yaşanan mal paylaşımı davası uzun süre magazin gündemini meşgul etmişti. Görülen davanın sonunda Sarıyer'de yer alan havuzlu villa için Metin Şentürk'ün Fulya Kalkavan'a ödeme yapmasına karar verilmişti. 

Metin Şentürk bir kere daha mahkemeye başvurdu ve mal paylaşımı davasının yeniden görülmesini talep etti. 2006 senesinde evlenen Fulya Kalkavan ve Metin Şentürk 2014 senesinde boşanmaya karar vermişti. Mahkeme o tarihte Kalkavan'ın 150 bin liralık tazminat almasına ve Şentürk'ün eski eşine aylık 5 bin TL yoksulluk nafakası ödemesine hükmetmişti. 

METİN ŞENTÜRK YENİDEN MAL PAYLAŞIMI DAVASI AÇTI !

Mahkeme tarafından verilen bu kararı bir üst mahkemeye taşıyan Metin Şentürk nafaka ödemekten kurtulmuş, bunun üzerine Kalkavan “evlilik birliği içinde kazanılan malların paylaşımı” için yeni bir dava açmıştı. Bu davanın sonunda 4 milyon 337 bin 793 lira katılma alacağını 2015 yılından itibaren işleyecek yasal faiziyle birlikte Kalkavan’a ödemesine hükmetmişti. 

metin şentürk villası sarıyer

Yargıtay'a itiraz eden Metin Şentürk “İstanbul Sarıyer’deki taşınmazın tüm finansmanını evlenmeden önce elde ettiğim kişisel malların satılması ve almış olduğum kredilerle sağladım. Bu taşınmaz, görme engelli bir sanatçı olmam sebebiyle görme engellilerin kullanımına göre dizayn edilmiştir. Bu taşınmazın evlilik birliği içerisinde edinilmiş mal olmaktan çok, engelli bir vatandaşın hayatını idame ettirebileceği mekân olarak değerlendirilmesi gerektiğini belirttik" diyerek davanın yeniden görülmesini talep etti. 

Fulya Kalkavan ise yapmış olduğu açıklaması ile davayı "bomboş" olarak nitelendirirken Kalkavan'ın avukatı ise hakkını alan eski eşin rahatsız edildiğini belirterek davanın reddini talep etti. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@