Metropol ve Avrasya Araştırma Son Seçim Anketi Sonuçları Geldi! Bugün Seçim Olsa Hangi Parti Kazanır, Cumhurbaşkanlığı Seçiminde Kim Önde?

Siyaset kulisleri her geçin gün daha fazla ısınmaya devam ederken Metropol Araştırma Şirketi ve Avrasya Araştırma şirketi son anket sonuçlarını açıkladı. Bugün seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz, bugün seçim olsa kim kazanır, Cumhurbaşkanlığı seçim anketi sonuçları Nisan 2021, Muhalefetin Cumhurbaşkanı adayı kim olacak, Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu'nun oy oranı anket çalışmaları neler?

Metropol ve Avrasya Araştırma Son Seçim Anketi Sonuçları Geldi! Bugün Seçim Olsa Hangi Parti Kazanır, Cumhurbaşkanlığı Seçiminde Kim Önde?

Araştırma şirketleri Nisan ayına ait son anket sonuçları için duyurularına devam ederken açıklanan her sonuç muhalefetin erken seçim çağrılarını daha güçlü dillendirmesine neden oluyor. AK Parti'nin son oy oranı giderek düşmeye devam ederken, Cumhurbaşkanlığı seçim anketi çalışmalarında da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oy oranı düşüşünü sürdürüyor.

BUGÜN SEÇİM OLSA KİM KAZANIR, PARTİLERİN SON OY ORANLARI, HANGİ PARTİ YÜZDE KAÇ OY ALIYOR?

Siyaset kulisleri yaşanan tartışmalar ile her gün biraz daha ısınmaya devam ederken yaşanan gelişmeler seçim anketlerine de yansıyor. Son seçim anketleri açıklanmaya devam ederken Nisan ayı araştırma verilerini açıklayan şirketlerden biri de Avrasya Araştırma oldu. Avrasya Araştırma tarafından gerçekleştirilen son anket çalışmasında katılımcılara "Bugün seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?" sorusu yöneltilirken katılımcıların oy oranları kararsızlar dağıtıldığında şu şekilde sıralandı:

AK Parti Oy Oranı Yüzde 32,5

CHP Oy Oranı Yüzde 27,3

İYİ Parti Oy Oranı Yüzde 13,1

HDP Oy Oranı Yüzde 10,1

MHP Oy Oranı Yüzde 7,6

Gelecek Partisi Oy Oranı Yüzde 3

DEVA Partisi Oy Oranı Yüzde 3

Saadet Partisi Oy Oranı Yüzde 1.8

Diğer Oy Oranı Yüzde 1.6

Metropol ve Avrasya Araştırma Son Seçim Anketi Sonuçları Geldi! Bugün Seçim Olsa Hangi Parti Kazanır, Cumhurbaşkanlığı Seçiminde Kim Önde? - Resim 1

METROPOL ARAŞTIRMA ŞİRKETİ ANKETİNDE VERİLER KRİTİK: OY ORANI YÜZDE 40'A YÜZDE 39 OLDU!

Metropol Araştırma Şirketi tarafından gerçekleştirilen son anket sonuçlarını MetroPoll yöneticisi Özer Sencar sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu. Sencar yapmış olduğu açıklamasında “İktidar oyları (AKP MHP)= %39.1 Muhalefet oyları: (CHP İYİ HDP SP DEVA)= 40.4 Diğer: %2.5 İktidar ile muhalefet arasındaki denge çok kritik. Gerçekçi olmakta fayda var. Bakalım Nisan ayı sonuçları ne gösterecek" diyerek kararsızlara ve dar gelirli seçmenlere ulaşan partinin önümüzdeki seçimleri kazanacağını iddia etti.

AK Parti Oy Oranı Yüzde 31.3

CHP Oy Oranı Yüzde 19.1

İYİ Parti Oy Oranı Yüzde 9.9

HDP Oy Oranı Yüzde 9.1

MHP Oy Oranı Yüzde 7.8

Deva Partisi Oy Oranı Yüzde 1.3

SP Oy Oranı Yüzde 1.0

Diğer partiler Oy Oranı Yüzde 2.5

Kararsız Oy Oranı Yüzde 5.5

Protesto Oy Oranı Yüzde 6.2

Cevap yok Oy Oranı Yüzde 6.3

Metropol ve Avrasya Araştırma Son Seçim Anketi Sonuçları Geldi! Bugün Seçim Olsa Hangi Parti Kazanır, Cumhurbaşkanlığı Seçiminde Kim Önde? - Resim 2

CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİM ANKETİ SONUÇLARI! CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN SON OY ORANI YÜZDE KAÇ?

Avrasya Araştırma Şirketi tarafından "Recep Tayyip Erdoğan tekrar cumhurbaşkanı adayı olursa ona oy verir misiniz?" şeklinde yöneltilen soruya katılımcıların oy oranı düşmeye devam etti. Nisan ayı anket sonuçlarına göre oy vereceğim diyenlerin oranı yüzde 29,3 seviyesine gerilerken oy vermeyeceğim diyenlerin oranı yüzde 49 olarak gerçekleşti.

Erdoğan'ın karşısında en yüksek oy oranını Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş yüzde 44,5 oranı ile alırken İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun oy oranı ise yüzde 43,3 olarak gerçekleşti.