MHP Başkanı Devlet Bahçeli'den Son Dakika Erken Seçim Açıklaması!

Partilerin TBMM toplantıları tüm hızı ile devam ederken MHP Başkanı Devlet Bahçeli partisinin meclis toplantısında gündeme dair son derece önemli açıklamalarda bulundu.

MHP Başkanı Devlet Bahçeli'den Son Dakika Erken Seçim Açıklaması!

Partilerin TBMM toplantıları tüm hızı ile devam ederken MHP Başkanı Devlet Bahçeli partisinin meclis toplantısında gündeme dair son derece önemli açıklamalarda bulundu. Bahçeli erken seçim tartışmaları hakkında bir kere daha açıklamada bulundu ve Türkiye'nin erken seçime gidip gitmeyeceği yönündeki soruları yanıtladı.

MHP BAŞKANI DEVLET BAHÇELİ'DEN SON DAKİKA ERKEN SEÇİM AÇIKLAMASI!

Partisinin meclis kürsüsünde açıklamalarda bulunan Devlet Bahçeli "Erken seçim tartışmalarının sıcak gündemde tutulması, sipariş açıklamalar yapan gafillerin, 2023 haziran ayını beklemek zorunda olduklarını hatırlatmayı uygun görüyoruz. Hakem ve hakim olan millettir. İstiklal için birlik, istiklal için dirlik diyoruz. And olsun kazananın millet olacağına inanıyoruz. Korkaklar her gün ölüp ölüp dirilmeye mahkumdur. Sevdamız millet gücümüz millettir" diyerek erken seçime kapılarını bir kere daha kapatmış oldu.

TÜRKİYE'DE SEÇİMLER NE ZAMAN, ERKEN SEÇİME GİDİLECEK Mİ, GENEL SEÇİM HANGİ TARİHTE YAPILACAK?

Özellikle de son dönemde muhalefet tarafından sıklıkla gündeme getirilen erken seçim konusunda AK Parti ve MHP tarafından yapılan açıklamalarda erken seçimin yapılmayacağı duyurulmuştu. Şu an için iktidar partisi olan AK Parti erken seçime sıcak bakmazken CHP ve İYİ Parti tarafından yapılan erken seçim çağrıları da artmış oldu.

Erken seçim olmadığı takdirde Türkiye'de genel seçimler olarak bilinen milletvekili seçimleri 2023 yılında yapılacak. Bir sonraki Türkiye genel seçimleri tarihte herhangi bir değişikliğe gidilmezse 25 Haziran 2023 tarihine kadar yapılacak. Seçimlerin ekonomide büyük bir yük getirmesi nedeni ile erken seçime gidilmesi mevcut konjonktür içerisinde beklenmiyor.