MHP ve CHP Gündeme Getirmişti! AK Parti'den Son Dakika Erken Seçim Açıklaması

Gün içerisinde MHP Lideri Devlet Bahçeli ve CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'ndan erken seçim açıklamaları gelmişti. Bu açıklamaların ardından ise AK Parti'den erken seçim konusuna dair yeni bir açıklama geldi.

MHP ve CHP Gündeme Getirmişti! AK Parti'den Son Dakika Erken Seçim Açıklaması

Erken seçim konusu siyaset gündeminde yeniden alevlendi. Siyasetin iki önemli ismi yapmış oldukları açıklamalar ile erken seçim konusunda karşı karşıya gelmişlerdi. Yaşanan bu sürecin ardından erken seçim konusuna dair bir açıklamada AK Parti'den geldi.

CHP VE MHP'DEN ERKEN SEÇİM AÇIKLAMASI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yapmış olduğu konuşmasında erken seçimi gündeme getirdi. Sonbaharda erken seçim olabileceğine ilişkin iddialarda bulunan Kemal Kılıçdaroğlu sonbaharda seçim olabileceğini durumun öyle gözüktüğünü söylemişti.

Bu açıklamaların hemen ardından ise MHP Lideri Bahçeli'den açıklama geldi. Partisinin grıp toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli sonbaharda erken seçim olacağını söyleyenlerin kendilerini rüyada darı ambarında gördüklerini ifade etti. Kemal ve İP'e dolanmış yoldaşları hiç boşuna heveslenmesinler diyen Bahçeli Türkiye'de erken seçim gerekliliği olmadığını ve seçimlerin zamanında yapılacağını söyledi.

AK PARTİ'DEN DE BİR AÇIKLAMA GELDİ

Erken seçim konusuna ilişkin gelen bu açıklamaların ardından bir açıklamada AK Parti cephesinden geldi. AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan konuya dair açıklamalarda bulundu.

Cahit Özkan erken seçim konusunda net ifadeler kullanarak hem cumhurbaşkanlığı seçimlerinin hemde milletvekili seçimlerinin zamanında yapılacağını söyledi.

AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan konuşmasında "Erken seçim bekleyenler, bir bahardan diğer bahara bu arzularını yinelemektedirler. Ancak hepsi boş çıkmaktadır. 2023'te milletimizin coşkuyla heyecanla beklediği, yeniden yetkiyle millete hizmet borcunu ödeyecek kadrolar milletten yetki alacak, seçim de zamanında yapılacak" ifadelerini kullandı.