MHP'den Genel Af Yasası Bekleyen Vatandaşları Üzen Açıklama

İkinci yargı paketi düzenlemesinde binlerce vatandaş genel af yasası için düzenleme beklerken konuya ilişkin açıklama MHP'den geldi.

Gündem 25.11.2019 - 16:45 15.07.2021 - 00:12 Serhat Karaman

İkinci yargı paketi düzenlemesinde binlerce vatandaş genel af yasası için düzenleme beklerken konuya ilişkin açıklama MHP'den geldi. Yapılan açıklamada MHP'nin teklifinin af değil 5 yıllık ceza indirimi olduğunu söyledi.

MHP İstanbul Milletvekili Feti Yıldız genel af yasası için düzenleme ve cezai indirim konularına dair açıklamalarda bulundu.TBMM Plan ve Bütçe görüşmeleri kaspamında konuşan MHP İstanbul Milletvekili Feti Yıldız, Milliyetçi Hareket Partisi'nin cezai indirim tasarısının karalama kampanyasına dönüştüğünü ifade etti.Feti Yıldızın yapmış olduğu açıklamaların detaylarını siz okuyucularımız ile paylaşıyoruz. MHP'DEN GENEL AF VE CEZAİ İNDİRİM AÇIKLAMASIAdalet Bakanlığı, Ceza ve İnfaz Kurumları, Tutukevleri İş Yurtları Kurumu ile diğer bazı kurumların bütçe görüşmeleri sırasında konuşan isimlerden bir tanesi Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul Milletvekili Feti Yıldız oldu.MHP'nin talep ettiği düzenlemelere ilişkin genel bilgiler veren Feti Yıldız bu konu hakkında ortaya atılan iddialara değindi. Bu çerçevede partisinin hangi alanlarda, nasıl düzenlemeler yapılması gerektiği hakkında açıklamalarda bulunan Feti Yıldız'ın konuşmasının o bölüöü şu şekilde;"24 Eylül 2018 tarihinde şartlı ceza indirimi kanun teklifimizi Meclis Başkanlığına sunduk. Adalet Komisyonunda iki yıla yakın bir zamandır beklemektedir. Bu toplumda büyük bir beklenti oluşturmuştur ancak henüz atılmış bir adım yoktur. Peşi peşine yargı paketleri gelmektedir. Sayın Bakanım öncelikli işimiz toplumun bu beklentisini bir an önce karşılamak olmalıdır. Bizim kanun teklifimizin bir şartlı ceza indirimi olduğunu bildikleri halde ön yargı ve bilgisizlikle adeta bir karalama kampanyası aylardır sürdürülmektedir. Bizim teklifimiz, bir 'af teklifi' değildir. 5 yıllık bir ceza indirimidir. O da bir defaya mahsustur ve bu indirimden faydalanan hükümlünün yeni bir suç işlemesi halinde indirim geri alınır."MHP Milletvekili Feti Yıldız konuya dair konuşmasının sonunda, MHP'nin talep ettiği öneride cezanın geri alınması noktasına değindi. Af yasasında verilen kararın geri alınmasının mümkün olmadığını ifade eden Feti Yıldız tasarının ceza indirimi olduğuna dikkat çekti. Feti Yıldız konuşmasında ayrıca bu tasarının bazı çevrelerce farklı gösterilerek tepki çekmesine neden olduğunu söyledi. Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@