MHP'nin Yeni Yönetimi Belirlendi! MHP MYK Ve MDK Listelerinde Kimler Yer Aldı?

Milliyetçi Hareket Partisi'nin 13. Olağan Büyük Kurultayı Ankara Spor Salonu'nda yapıldı. Devlet Bahçeli'nin yeniden Genel Başkan olarak seçildiği kurultayda MHP'nin yeni dönemde Merkez Yürütme Kurulu (MYK) ve Merkez Disiplin Kurulu (MDK) üyeleri belirlendi. MHP MYK ve MDK listelerinde kimler yer aldı?

MHP'nin Yeni Yönetimi Belirlendi! MHP MYK Ve MDK Listelerinde Kimler Yer Aldı?

Milliyetçi Hareket Partisi'nin 13. Olağan Büyük Kurultayı bugün yapılarak Devlet Bahçeli yeniden genel başkanlığa seçildi. Ayrıca yeni dönem için MHP'nin MYK ve MDK üyeleri de belirlendi.

MHP'NİN YENİ YÖNETİMİ BELİRLENDİ

MHP'nin bugün gerçekleştirilen kurultayında parti yönetimi yeniden belirlendi. 1271 delegenin oy kullandığı kurultayda Devlet Bahçeli yeniden genel başkan seçildi. Ayrıca MYK ve MDK seçimleri için de delegeler oy kullandılar.

Blok liste sistemi ile gidilen seçimde 75 ail ve 25 yedek üyeden meydana gelen MYK listesi ile 9 asil 5 yedek üyeden meydana gelen MDK listesi için oy kullanıldı.

MHP MERKEZ YÜRÜTME KURULU(MYK) YENİ ÜYELERİ

MHP'nin yeni dönemde Merkez Yürütme Kurulu (MYK) listesinde yer alıp görev yapacak isimler şöyle oluştu:

“Uğur Öztürk, Necmi Yıldırım, Serdar Soydan, İdris Aydın, Ahmet Selim Yurdakul, Cengiz Şahin, Fevzi Altuntaş, Yavuz Tellioğlu, Şahin Gürz, Beşir Tatar, Muhammed Köse, Hüseyin Edis, Ömer Ekici, Deniz Depboylu, Ömer Çağlar Yılmaz, Hasan Özarslan, Musa Küçük, Volkan Uygunuçarlar, İbrahim Ünal, Mehmet Duygulu, Sermet Atay, Mehmet Taytak, Muharrem Varlı, Mehmet celal Fendoğlu, Ahmet Özyürek, İsmail Özdemir, Tamer Osmanağaoğlu, Semin Yalçun, İsmet Büyükataman, Feti Yıldız, Mustafa Kalaycı, İzzet Ulvi Yönter, İsmail Faruk Aksu, Mevlüt Karakaya, Abdurrahman Başkan, Sadir Durmaz, Kadir Şekerci, Yaşar Yıldırım, Fatih çetinkaya, Kamil Aydın, Cemal Çetin, Hayati Arkaz, Nevin Taşlıçay, Ferhat Çakıroğlu, Özgür Bayraktar, Nur Tuğba Aktay, Murat Kodra, İbrahim Çiftçi, Turan şener, Murat Turna, İbrahim uzun, Gökhan Türkeş Öngel, Pelin Yılık, Tarkan Toper, Eyüp Gönültaş, Volkan Dudu, Yüksel Kaleci, Nevzat Ünlütürk, Abdullah Bahadır Alperen, Davut Haskırış, İbrahim Özbay, Adem Yurdakul, Ali Uçak, Seçkin odabaşı, Afşin Birben, Ahmet Kürşat Azkur, Bülent Maşaoğlu, Derya Bulut, bahadır Bumin Özarslan, Ahmet Yiğit Yıldırım, Turah Şahin, Filiz Kılıç, Emrullah Türe, Ahmet Savaş Çolak, Hüseyin Yıldız”

MHP MERKEZ DİSİPLİN KURULU (MDK) YENİ ÜYELERİ

MHP'nin yeni döneminde Merkez Disiplin Kurulu'nda yer alacak olan üyeler de belirlendi. Merkez Disiplin Kurulu listesinde bulunan ve kurultayda seçilen isimler ise şu şekilde oluştu:

“Fazıl Çağrı Kuş, Halil Öztürk, Emin Alper Öztürk, Niyazi Paksoy, Cemil Yavuz Aksu, Kürşat Türker Ercan, Muhammet Tekin, Duygu kurban Gözüoğlu, Taner Gökçek”

DEVLET BAHÇELİ GÖREV DAĞILIMI YAPACAK

MHP'de Merkez Yürütme Kurulu ve Merkez Disiplin Kurulu listelerinde yer alan isimler belli oldu. Bu isimler Genel Başkan Devlet Bahçeli tarafından ilerleyen günlerde görevlendirilecekler. Her üyeye ayrı bir görev tahsis edecek olan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli bu şekilde partisinin yeni yönetim kadrosunu şekillendirmiş olacak.

Emlak365.com