Miami Gezi Rehberi: Okyanus Şehri Miami’nin En Güzel 10 Yeri

Amerika Birleşik Devletlerinin en çok turist çeken ve en meşhur yerlerinden olan Miami’ye gitmek isteyenler için hazırladığımız bu haberde, Miami şehrinin en güzel 10 yerini bulabilirsiniz.

Miami Gezi Rehberi: Okyanus Şehri Miami’nin En Güzel 10 Yeri

Amerika Birleşik Devletlerinin en çok turist çeken ve en meşhur yerlerinden olan Miami’ye gitmek isteyenler için hazırladığımız bu haberde, Miami şehrinin en güzel 10 yerini bulabilirsiniz.

1. Filmlere ve Oyunlara Konu Olan Miami Beach

Miami denildiğinde ilk olarak akla gelen tek bir yer vardır. Miami Beach elbette. Birçok filme ve video oyuna sahne olan plaj dünyanın en çok bilinen plajları arasında ilk sırada yer almaktadır.

2.Miami Merkezi Ocean Drive

Miami popüler yerleri denildiğinde ilk akla gelen yerlerden biri de Ocean Drive sokağıdır. Birçok oyunda gördüğümüz bu sokak özellikle eğlence için vazgeçilmez bir adrestir. Sadece mekanlar değil, aynı zamanda zenginlik de üst noktada yerini almış durumda. Lüks otomobiller ve daha fazlasını burada görebilirsiniz.

Miami Gezi Rehberi: Okyanus Şehri Miami’nin En Güzel 10 Yeri - Resim 1

3.En İşlek Cadde Lincoln Road

Miami en işlek caddesi Lincoln Road, birçok farklı alternatifi beraberinde sunuyor. Alışveriş ve yemek yeme gibi aktiviteleri bir arada burada yapabilirsiniz. Ülkemizde de son yıllarda artan sokak sanatçılarını burada görebilirsiniz. Hem de tüm sanat branşlarını bir arada. Ayrıca cadde de ülkemizden de birçok işletme bulunmakta.

4.Güney Amerika Miami’de Espanola Way’de

Miami denildiğinde ilk akla gelen yerlerden biride Espanıla Way olmaktadır. 1920’li yıllarda inşa edilmiş ve günümüzde Güney Amerika kültürüne ev sahipliği yapmakta. Bunun yanında sadece Güney Amerika değil, Fransa, İspanya ve İtalya gibi ülkelerin yemeklerini de burada bulabilirsiniz.

5.Sokak Tuvali Wynwood Walls

2009 yılında Tony Goldman tüm penceresiz duvarları tuval olarak kullanma fikri ile Miami’de çok güzel bir sanat eseri oluşturmuş durumda. Miami’de görülmesi gereken yerleri listesinde bu açık hava müzesi ilk sıralarda yer alırken, Dünya’nın hemen her yerinde grafiti sanatçıları da burada yerini almış durumda.

6.Bayside Marketplace Açık Hava Alışveriş Merkezi

Açıkhava alışveriş merkezi olarak kullanılan Bayside Marketplace özellikle turistler tarafından çok fazla ilgi çekmekte. Sadece alışveriş değil, aynı zamanda birçok kafe ve bar da bu alanda hizmet vermekte.

7. 5 Saniyeliğine Meşhur Olabilirsiniz American Airlines Arena

Miami Heats, NBA liginin en önemli takımlarından biridir. Onun evi de en çok ilgi çeken mekanlardan biri olmakta. Sadece maçlarla değil, aynı zamanda birçok organizasyon ile de adını duyurmuştur. Siz de gittiniz de eğer bir maça denk gelir ve fan cam ile tanışırsanız 5 saniyeliğine meşhur olabilirsiniz.

Miami Gezi Rehberi: Okyanus Şehri Miami’nin En Güzel 10 Yeri - Resim 3

8.Şehrin Merkezi Downtown Miami

Miami şehir merkezi denildiğinde Downtown Miami akla gelmektedir. Özellikle şehrin huzur veren ve eğlenceli hayatından uzaklaşmadan şehir merkezini ziyaret etmenizi önemle tavsiye ederiz. Birçok bar ve kafeye ev sahipliği yapan burası aynı zamanda aktivite merkezi olarak da kullanılıyor. Şehrin kıyısı ve merkezi arasında bulunan farkı anlamak için mutlaka gelmelisiniz.

9.Art Deco District

Birbirinden yetenekli ve meşhur mimarların tasarladığı 960 yapıya ev sahipliği yapan burayı ziyaret etmeden ayrılmak olmaz. Miami’de görülmesi gereken yerler denildiğinde mutlaka akla gelen bir yer olan Art Deco District sizlerin tatilinde bambaşka bir pencere açacak.

10.En Güney Key West

Kuzey Amerika’nın en güneyi Miami’den sadece 3 saat uzaklıkta. Florida Key’den indikten sonra sizleri eşsiz manzarası ile Key West karşılıyor. Birçok ada ve köprünün sizleri selamladığı alanda ayrıca dalış da yapabilir ve manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz. Tatilinizin en özel anlarından biri olacak bu ziyaret ile anılarınıza bir yenisi daha ekleyebilir ve en keyifli anlarınızı burada yaşayabilirsiniz.

SONRAKİ HABER