Millet İttifakının 3 yeni cumhurbaşkanı adayı! Ekmeleddin İhsanoğlu seçimini hatırlattı

Millet İttifakının Cumhurbaşkanı Adayının kim olacağına ilişkin basında yeni iddialar gündeme geldi. İddialarda 3 ayrı isim zikredilirken 3'ü de siyaset içinde olmayanlar isim oldu.

Gündem 11.04.2022 - 08:44 11.04.2022 - 08:53 Mustafa Karagöz

Emlak365.com - Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde en çok merak edilen konulardan birisi de CHP İYİ Parti ve diğer partilerden oluşan Millet İttifakının Cumhurbaşkanı Adayı. Son günlerde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın ismi zikredilirken İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun isimleri de ilk sıralarda yer alıyor. 

3 İSİM ÜZERİNDE DUYURUYORLAR İDDİASI

Cumhur İttifakı adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın karşısına kimin çıkacağına dair birçok iddia da basında yer almaya devam ediyor. Son iddia ise 6'lı masanın siyaset içerisinde olmayan 3 ayrı isim üzerinde durması. Bu isimlerdein ikisi daha önce Anayasa Mahkemesinde bir tanesi de Eski Diyanet İşleri Başkanı oldu. İşte adı daha önce hiç gündeme gelmemiş o isimler. 

* Eski Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç

* Anayasa Mahkemesi Başkanı Prof. Dr. Zühtü Arslan

* Eski Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu 

MANSUR YAVAŞ İDDİALARI GÜÇLENMİŞTİ

CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın ismi son günlerde çok sık dile getirilmeye başlanmıştı. Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın açıklamaları sonrası iddialar daha da artmış ve basında sıkça yer bulmuştu. Artan iddialar sonrası bir gazeteci adaylık konusunu Yavaş'a sordu. Mansur Yavaş ise bu konu ile ilgili konuşmak istemiyorum şeklinde yanıt vermişti. 

Adaylık için ismi geçen isimlerden birisi olan Ekrem İmamoğlu'da cumhurbaşkanlığı adaylığı sorusuna yanıt verdi. İmamoğlu konuşmasında 6'lı masada ortak karar çıkacağını vurgulamış CHP'nin adayı için ise Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nu işaret etmişti. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@