Milletvekilinin Oğlu Arabasını Polislerin Üzerinde Sürdü

CHP Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin'in oğlu Ege Şahin İstanbul Şişli'de polis kontrolüne takıldı. Polis kontrolünde görevli memurlarla tartışan Ege Şahin, aracını polislerin üzerine sürdü.

Gündem 09.09.2021 - 10:52 09.09.2021 - 10:52 Mustafa KARAGÖZ

Söz konusu olay Ağustos ayının ilk günlerinde yaşandı. CHP Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin eşi ve oğluyla birlikte İstanbul'a geldi. Sürücü koltuğunda vekilin oğlu bulunurken polis çevirmesine takıldılar. İddiaya göre polis çevirmesine takılan aracı Ege Şahin durdurmadı ve polis memurlarının üzerine sürdü. 

POLİSLER BELGEYİ İSTEDİLER

Daha sonra ise Ege Şahin aracın camını indirdiler ve araçta milletvekili olduğunu söylediler. Bunun üzerinde polis memurları aracın koruma tahsisli olduğunu gösteren belgeyi istediler. Ancak yine iddia edilenlere göre Ege Şahin ile polis memurları arasında tartışma çıktı. 

Milletvekili Fikret Şahin'in de dahil olduğu iddia edilen tartışmada taraflar birbirlerine hakaret ve tehditler savurdular. 

Olayın devamında tartışmanın büyümesi üzerine Milletvekili Fikret Şahin'in polis memuruna 'Sen bu üniformayı hak etmiyorsun Emniyet müdürünü ve Valiyi arayacağım' dediği öne sürüldü. Daha sonra diğer polislerina araya girmesiyle arbedenin önlendiği asayiş ekiplerinin gelmesitle de CHP'li Vekil Şahin ile ailesi arakola götürüldü. 

Polis memurunun ifadesinde vekilin kendisine elini kaldırarak 'Sen kim oluyorsun kimlik soracak' şeklinde sözler söyleyerek üstüne yürüdüğünü ileri sürdü. CHP'li Vekilin oğlu Ege Şahin ise ifadesinde polisin kaba ve üslupsuz şeklinde davranışlar sergilediğini, polisin üzerine yürüdüğü sırada diğer polis memurlarının duruma müdahale ettiğini söyledi. 

Aracı Üzerine Sürdü

İfadeleri alınan polis memurlarında birinin ise Ege Şahin'in kullandığı aracı durdurmak istediklerini fakat sürücü Şahin'in aracı durdurmayarak üzerlerine sürdüğünü, bunun üzerine kimlik ve gerekli belgeleri istediklerini anlattı. Bir başka memur ise açıklamasında Fikret Şahin'in kartını göstermediğini, aracı üzerlerine sürdükleri için ne olduğunu anlamadıklarını, telefonunu çıkararak video çekmeye başladığını ifade etti. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@