Milli Eğitim Bakanı Özer'den Yüz Yüze Eğitimde 10 Günlük Ara Sistemi Açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, okullarda salgın durumuna ilişkin uygulanan 10 günlük ara sistemi hakkında konuştu. Bakan Özer sistemin okul bazlı değil sınıf bazlı çalıştığını söyledi.

Gündem 16.10.2021 - 07:10 16.10.2021 - 07:10 Mustafa KARAGÖZ

Okulların durumunun ne olacağı büyük merak konusu. Halen devam eden yüz yüze eğitim sisteminin kış şartlarının ağırlaşması durumunda nasıl uygulanacağı velilerin en büyük endişesi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okullardaki  son duruma dair yeni açıklamalar yapılırken tedbirlerin uygulandığı vurgulanıyor. Bakanlık açıklamalarında ayrıca yüz yüze eğitim ara vermeden devam edeceğini ifade ediliyor. 

MİLLİ EĞİTİM BAKANI ÖZER'DEN YENİ AÇIKLAMA

Milli Eğitim Bakanı Özer haftasonu öncesinde İstanbul'da yer aldı. stanbul Valiliği Proje Koordinasyon Birimi tarafından yenilenen bir okulun hizmete açılması etkinliğine katılan Bakan Özer burada kısa bir açıklamada bulundu.

Konuşmasının başında aşı çalışmaları ve aşılama oranlarına dair bilgi veren Bakan Özer, öğretmenlerle bu noktada gurur duyduklarını bildirdi. Öğretmenler aşılama oranının birinci dozda yüzde 93 olduğunu ifade eden Bakan Özer ikinci dozda ise oranın yüzde 86 olduğunu söyledi. 

Okullar Açık Kalacak Mı?

Milli Eğitim Bakanı Özer eğitim öğrenimin yüz yüze devam ettiğini bildirirken uygulanan kapanma sistemine dair konuştu. 

Konuşmasının bu bölümünde okullarda vaka görülmesi durumunda neler yapıldığını aktaran Bakan Özer 6 haftayı geride bıraktık ve okul bazlı il bazlı bir sistem geliştirmedik. Sınıf bazlı vaka bazlı sistem geliştirerek herhangi bir sınıfta vaka olduğu zaman başlangıçta 14 gün daha sonra Sağlık Bakanlığı'mızın önerileri doğrultusunda 10 günlük yüz yüze eğitime ara verdik." dedi. 

Bakan Özer konuşmasının son bölümünde ise Türkiye'nin normalleşmesi için eğitim sisteminin normalleşmesi gerektiğini söyledi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@