Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan Son Dakika Yüz Yüze Eğitim Açıklaması! 1 Mart'ta Hangi Sınıflar Açılacak?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından dün itibari ile illere göre koronovirüs vaka haritası sonrasında gözler yeniden okulların açılma tarihine çevrilmişti.

Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan Son Dakika Yüz Yüze Eğitim Açıklaması! 1 Mart'ta Hangi Sınıflar Açılacak?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından dün itibari ile illere göre koronovirüs vaka haritası sonrasında gözler yeniden okulların açılma tarihine çevrilmişti. Konu hakkında açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk önümüzdeki iki haftaya işaret ederek yeni açıklamalarda bulundu.

BAKAN SELÇUK'TAN SON DAKİKA YÜZ YÜZE EĞİTİM AÇIKLAMASI!

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Bakan Selçuk "Bizim için çok önemli iki haftanın ortasındayız. Geçen hafta köy okullarımızı açtık, Pazartesi günü de İlkokullarımız ile 8 ve 12. sınıflarımızda yüz yüze eğitime başlıyoruz. Bu sevinci tüm evlatlarımızla yaşamak hepimizin ortak çabası olmalı" diyerek yüz yüze eğitim konusunda herkesin tedbir kararlarına uymalarını istedi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre liselerde yüz yüz eğitim konusunda 12. sınıflar, ortaöğretimde 8. sınıflar ve ilköğretimde ise tüm sınıflarda 1 Mart 2021 tarihi itibari ile yüz yüze eğitim başlayacak. 1 Mart 2021 tarihi itibari ile vaka sayıları takip edilerek eğitim sürecine devam edilecek. Vakalarda bir yükseliş olmaması halinde bu durumda kademeli olarak 7. sınıflar ve 11. sınıflar gibi diğer sınıflarda da kademeli olarak yüz yüze eğitime geçiş yapılacak.

Okulların uzun süredir uzaktan eğitim sistemi ile devam etmesi nedeni ile yüz yüze eğitim sürecine hızlı bir geçiş yapılması istenirken sınavlar konusunda da tartışmalar yaşanmıştı. Bakan Selçuk sınavların iptal edilmeyeceğini belirtirken, gerekli önlemler alınarak yüz yüze sınavların yapılacağını duyurmuştu. Özellikle de 8. sınıf ve 12. sınıflar sınava girecekleri için yüz yüze eğitim büyük önem taşıyor.

SONRAKİ HABER