Milli Eğitim Bakanlığı Yazıyı Gönderdi! Öğretmenlere Nakit 1.250 TL Ödenecek

Öğretim yılına hazırlık ödeneği resmi yazısı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okullara gönderildi. Öğretmenlere hazırlık ödeneği ne zaman ödenecek, kaç TL, sözleşmeli ve özel okullarda ödenecek mi?

Gündem 01.09.2021 - 12:00 01.09.2021 - 12:03 Gülcan Özer

Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlerin beklemiş olduğu yazıyı okullara gönderdi! 2021 - 2022 eğitim öğretim yılı kapsamında öğretim yılına hazırlık ödeneği adı altında öğretmenlere ödenecek olan rakam için tarih belli oldu. 

ÖĞRETİM YILINA HAZIRLIK ÖDENEĞİ 2021 - 2022 YAZISI OKULLARA GÖNDERİLDİ

Okula dönüş süreci tüm hızı ile devam ederken bu sene yeniden yüz yüze eğitime geçiş yapılması ile beraber okullardaki hazırlık daha da önem kazandı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okullarda yüz yüze eğitimin devam etmesi için tüm önlemler alınırken bir yandan da idari işlemlere devam ediliyor. 

Bu kapsamda öğretim yılına hazırlık ödeneği için beklenen açıklama geldi. Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde hizmet veren okullarda öğretmen olarak görev alan kişilere ödenecek olan öğretim yılına hazırlık ödeneği için 2 Eylül tarihinden itibaren ödemelerin başlayacağı ilan edildi. 

2021 - 2022 Eğitim Öğretim yılı için belirlenen öğretim yardımı ödeneği rakamı ise 1.250 TL olarak ilan edildi. Meclisin kapalı olması nedeni ile henüz yemin etmemesi nedeni ile eleştirilere hedef olan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer tarafından atılan imza ile okullara gönderilen genelge ile öğretmenlere okula dönüş ödeneği olarak bin 250 liralık tutarın 2 Eylül 2021 tarihi itibar ilie ödenmeye başlanacağı yönünde bilgilendirme yapıldı. 

ÖĞRETİM YILINA HAZIRLIK ÖDENEĞİ ÖZEL OKUL VE SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLERE ÖDENECEK Mİ?

Söz konusu 1.250 liralık rakam tüm Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde hizmet veren okullarda öğretmenlik yapan öğretmenlere ödenirken özel sektör kapsam dışında bulunuyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@