Milyonlara Güzel Haber! 3600 Ek Gösterge, EYT ve İntibak Yasası İçin Son Dakika Gelişmesi Duyuruldu

Milyonlarca kişiyi etkileyen 3600 ek gösterge, intibak yasası ve EYT hakkında son dakika gelişmesi yaşandı. EYT, intibak ve 3600 ek gösterge 2022 senesinde çıkacak mı?

Gündem 10.09.2021 - 13:49 10.09.2021 - 13:49 Gülcan Özer

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından seçim vaadi olarak duyurulan 3600 ek gösterge ve intibak yasası büyük heyacan yaratmış ve sevinçle karşılanmıştı. Aradan geçen uzun süreye rağmen beklenen müjde gelmezken konu hakkında son açıklama Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin tarafından yapılmıştı. 

Bakan Bilgin 3600 ek gösterge üzerinde çalışmalara başladıklarını ve kısa sürede sonuçlandıracaklarını açıklamıştı. Konu hakkında son dakika açıklaması ise Türkiye Gazetesi Yazarı Yücel Koç tarafından yapıldı. Koç köşesinde yayımlamış olduğu yazısında üst düzey yetkililere dayandırdığı haberinde 2022 senesini işaret ederek müjdeli haberleri peş peşe verdi. 

3600 EK GÖSTERGE İLK ADIM OLACAK, İNTİBAK VE EYT MÜJDESİ 2022 YILINDA GELECEK! 

Yücel Koç yapmış olduğu haberinde 2023 yılında yapılacak olan seçimler öncesinde milyonlarca memur, çalışan ve emekliyi ilgileniren yasal düzenlemelerin hayata geçirileceğini belirterek kritik düzenlemelerin hükümetin masasında olduğunu söyledi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in bu sene için müjdesini verdiği 3600 ek göstergenin beklenen düzenlemeler arasındaki ilk adım olacağını belirten Koç sadece bu düzenlemenin bile milyonlarca memurun aylık maaşı, emeklilik ikramiyesi ve emekli maaşı için önemli olduğunun altını çizdi. 

3600 ek gösterge sorununun çözülmesinin ardından hemen emekli olanları ve emekli olmayı bekleyenleri düzenlemelerin yapılmasını beklediğini belirten Koç "2000 yılı ve sonrası emekli olanların şikâyet konusu “intibak yasası” çıkarılarak maaşları yükseltilecek, 1999 yılında Ecevit hükûmetinin çıkardığı kanun sebebiyle emeklilikte yaşa takılanların (EYT) beklentisi yerine getirilecek ve geçmişin mağduriyetleri giderilecek" diyerek EYT'nin çıkarılacağını iddia etti.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@