MSB Askerlik Yeri e-Devlet Sorgulama! Kasım Celp Dönemi Acemi Birliği Yerleri Öğren

Milli Savunma Bakanlığı Kasım dönemi askerlik yerlerini açıkladı. Bakanlığın e-Devlet hizmetleri üzerinden acemi birliği askerlik yeri nereden nasıl öğrenilir? Sorgulama adresi.

Gündem 22.10.2021 - 12:40 22.10.2021 - 12:41 Mustafa KARAGÖZ

Kasım ayı birlikte on binlerce vatandaş vatani görevini yerine getirecek. Kasım döneminde askerlik görevini yerine getirecek olan vatandaşlar için ise son dakika duyurusu yayımlandı. Milli Savunma Bakanlığı askerlik yerlerinin açıklandığını duyurdu. 

MSB ASKERLİK YERLERİNİN AÇIKLANDIĞINI DUYURDU

Milli Savunma Bakanlığı'nın askerlik yeri sorgulama bağlantısı ve bakanlığın askere alma duyurusu ile ilgili çok sayıda arama var. Vatandaşlar hem kendi askerlik yerlerini hemde askere teslim olma işlemlerine dair bilgi veren MSB vatandaşların e-Devlet üzerinden sorgulama yapabileceklerini bildirdi. 

"Milli Savunma Bakanlığı askerlik işlemlerine dair yayımladığı basın açıklamasında Ekim/Kasım/Aralık  döneminde sevke tabi yedek subay, yedek astsubaj adayları ile erbaş erlerin seçim ve sınıflandırma sonuçları e-Devlet ve askerlik şubelerinden açıklanmıştır. "

E-DEVLET'TEN ASKERLİK YERİ SORGULAMA

E-Devlet sistemine giriş yapın ardından Milli Savunma Bakanlığı hizmetlerine gelin. Buradan askerlik işlemleri hizmetleri üzerinden "Er Sınıflandırma Sonucunu Sorgulama" ekranını bulun. Buradan askerlik yerlerinizi öğrenebilirsiniz. 

e-Devlet Askerlik Yeri Sorgulama Ekranı

1. grup erbaş ve erler için sevk tarihleri 25 Ekim ile 26 Ekim olacaktır. 2. grup er ve erbaşlar için sevk tarihleri 22 Ekim ve 23 Ekim olarak duyuruldu. 3. grup er ve erbaşlar için ise 20 Aralık ve 21 Aralık olarak duyuruldu. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@