Muğla Datça Beşik Gibi Sallanıyor! AFAD Ve Kandilli Açıkladı, Bir Deprem Daha Oldu!

Muğla'nın Datça ilçesi açıklarında depremler meydana gelmeye devam ediyor. Bu akşam saat 18:44'te yine orta şiddetli bir deprem meydana geldi. Depreme dair detaylı bilgiler AFAD Deprem Dairesi ile Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü duyuruldu. 

Gündem 22.06.2021 - 19:51 22.06.2021 - 19:51 Serhat Karaman

Türkiye'de son günlerde Muğla'nın Datça ilçesi açıklarında meydana gelen depremler gündcem olmaya devam ediyor. Dün gece 5.3 şiddetinde bir depremle sallanan Muğla'nın Datça ilçesinde yer sarsıntıları sürüyor. Fay hatlarında biriken enerjilerin dışa çıkması ile bölgede çok sayıda deprem meydana gelmeye devam ediyor. Yaşanan  bu depremlerin büyük bir depremin habercisi olabileceği yönünde endişeler ise vatandaşları tedirgin ediyor.

MUĞLA DATÇA SALLANMAYA DEVAM EDİYOR

Bu akşam saatlerinde Muğla'nın Datça ilçesinde bir deprem daha meydana geldi. AFAD Deprem Dairesi tarafından verilen bilgilere göre Ege Denizi'nde gerçekleşen depremin Muğla'nın Datça ilçesinde ve çevresinde hissedildiği bildirildi. AFAD tarafından 3,9 şiddetinde olduğu bildirilen depremin 5,45 km derinlinlikte gerçekleşti. 

KANDİLLİ DEPREMİN ŞİDDETİNİ 4.1 OLARAK AÇIKLADI

Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü tarafından yapılan bilgilendirmede ise AFAD Deprem Dairesi'nin açıklamalarında farklı bilgilere yer verildi. Buna göre aynı deprem hakkında depremin şiddeti Kandilli tarafından 4.1 olarak açıklandı. Ayrıca depremin derinliğinin 9,5 km olduğu bildirildi. 

Muğla'nın Datça ilçesi çevresinde meydana gelen depremlerin sayısının oldukça artması bölgedeki insanların tedirgin olmalarına yol açtı. Büyük bir depremin olmasından endişe eden vatandaşların evlerine girmek istemedikleri bildirilirken deprem uzmanlarının böyle bir panik halinde hareket etmenin bilimsel bir dayanağının olmadığını söylediler. Meydana gelen depremlerin bir öncü deprem niteliğinde olmadığının altını özellikle çizen uzmanlar vatandaşların rahat bir şekilde evlerine girebilecekleri ve rutin deprem önlemlerini almalarının tedbiren doğru bir hareket olabileceğini açıkladılar. 

Öte yandan gerçekleşen depremler ile alakalı olarak resmi makamlardan da açıklamalar geldi.Resmi makamlara göre meydana gelen çok sayıda depremin herhangi bir şekilde yıkıcı etkisi olmadı. Herhangi bir can veya mal kaybı meydana gelmezken bölgede hafif sarsıntıların devam edebileceği bildirildi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@