Muğla'nın Datça İlçesi Açıklarında Deprem! AFAD Deprem Dairesi Son Dakika Duyurusu Yaptı!

Son dönemlerde orta şiddetli depremlerin sıklıkla meydana geldiği Ege Denizi'nde bir deprem daha gerçekleşti. Muğla'nın Datça ilçesi açıklarında bir deprem olduğu bildirildi. 

Gündem 04.10.2021 - 17:48 04.10.2021 - 17:56 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de deprem konusu gündemden düşmüyor. Son 2 yıldır özellikle Ege Bölgesi'nde sıklıkla depremler meydana geliyor. Genellikle yıkıcı etkisi olmayan bu depremler bölge insanlarını panikletirken AFAD Deprem Dairesi tarafından yeni bir deprem açıklaması yapıldı. 

MUĞLA DATÇA'DA DEPREM OLDU

AFAD Deprem Dairesi tarafından verilen son dakika bilgisine göre bugün saat 17:03'te Muğla'nın Datça ilçesi açıklarında Ege Denizi'nde bir deprem meydana geldi. Bu depremin şiddetinin 4.3 olduğu bildirildi. Depremin merkez üssünün Muğla'nın Datça ilçesine 31 kilometre mesafede olduğu belirtildi. Gerçekleşen 4.3 şiddetindeki depremin derinliğinin ise 8,09 kilometre olduğu ifade edildi.

afad deprem muğla datça

CAN VE MAL KAYBI YOK

Muğla'nın Datça ilçesi açıklarında Ege Denizi'nde meydana gelen deprem bölgede vatandaşların kısa süreli bir panik yaşamalarına neden oldu. Depremin ardından herkes etkili olan yer sarsıntısının herhangi bir can ve mal kaybına neden olup olmadığını merak etmeye başladı.

AFAD Deprem Dairesi bu konuda bir kamuoyu bilgilendirmesinde bulundu. AFAD açıklamasına göre Datça açıklarında gerçekleşen depremle alakalı olarak şu ana kadar herhangi bir olumsuz ihbarın bildirilmediği ilan edildi.

DEPREM UZMANLARINDAN SON YORUMLAR

Ege Bölgesi'nde artan depremler bölgede yaşayan vatandaşları endişelendirmeye devam ediyor. Her ne kadar bu depremlerin yıkıcı etkisi olmasa da büyük bir deprem olabileceği yönündeki endişeler nedeniyle deprem uzmanlarının açıklamalarına büyük bir ilgi doğdu.

Deprem uzmanları gerçekleşen ve yıkıcı etkisi olmayan orta şiddetli depremlerin olumlu bir yönü olabileceğini açıkladılar. Fay hatlarında biriken enerjinin bu tür depremler ile boşalma imkanı bulabildiğini söyleyen deprem uzmanları olası büyük bir depremin de şiddetinin azalmasının bu depremlerle mümkün olabileceğini belirterek vatandaşların panik içerisinde olmamalarını tavsiye ettiler.

Öte yandan bölgede ilgili kurumların depremlere erken müdahale edebilmek için hazırlıklı oldukları bir sistem geliştirdikleri bildirildi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@