Muğla'nın Datça İlçesi Yine Sallandı! AFAD'dan Son Dakika Deprem Açıklaması!

Son günlerde orta şiddetli depremlerin sıklaştığı bölge olan Muğla'nın Datça ilçesinde bir deprem daha meydana geldi. Depreme dair bilgileri AFAD Deprem Dairesi kamuoyuna duyurdu.

Muğla'nın Datça İlçesi Yine Sallandı! AFAD'dan Son Dakika Deprem Açıklaması!

Türkiye'de depremler yine gerçekleşmeye devam ediyor. Son günlerde Muğla'nın Datça ilçesi açıklarında depremler meydana geliyor. Orta şiddette gerçekleşen bu depremlerin yıkıcı etkisi bulunmamasına rağmen vatandaşlar kısa süreli panik yaşıyorlar. Bölgede uzak ulmayan bir geçmişte İzmir depremin.n yaşanması ve çok sayıda binanın yıkılarak çok sayıda da insanın hayatını kaybetmesi insanları her sarsıntıda endişelendiriyor.

MUĞLA DATÇA YİNESALLANDI!

AFAD Deprem Dairesi tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre bu akşam saat 22:49'da bir deprem meydana geldi. Datça'nın 40,46 km açıklarında Ege Denizi'nde meydana gelen depremin şiddeti 4.2 olarak açıklandı. Depremin derinliği ise 7.08 km olduğu bildirildi. AfAD tarafından yapılan bilgilendirme ile Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü tarafından yapılan bilgilendirmedeki rakamlar ise aynı oldu.

Muğla'nın Datça İlçesi Yine Sallandı! AFAD'dan Son Dakika Deprem Açıklaması! - Resim 1

CAN VE MAL KAYBI YOK

Muğla'nın Datça ilçesinde meydana gelen depremin ardından can ve mal kaybı olup olmadığına dair de bir bilgilendirmede bulunuldu. Yetkili mercilerden aypılan açıklamalara göre şu ana kadar herhangi bir olumsuz ihbarda bulunulmadığı bildirildi. Buna karşın yine de bölgede taramaların devam ettiği ve tedbirlerin alındığı duyuruldu.

BÖLGEDE ŞİDDETLİ DEPREM OLUR MU?

Depremin meydana gelmesinin ardından bölgedeki vatandaşlar büyük bir panik içerisinde kendilerini buldular. Bu depremin devamının olup olmayacağı, daha yüksek şiddetli bir depremi tetikleyip tetiklemeyeceği konusunda büyük bir merak yaşanıyor. Deprem bilimi uzmanları bir süredir bölgedeki fay hattının hareketli olduğunu ifade ederek bu fay hattı üzerinde yakın gelecekte yüksek şiddetli bir depremin meydana gelmesinin beklenmediğini söylediler. Aynı uzmanlar fay hattında biriken enerjinin böyle küçük şiddetli depremlerle açığa çıkmasının olası bir depremin şiddetini de azaltıcı bir etki bırakacağı konusunda hemfikir oldular.