Muharrem İnce CHP, İYİ Parti ve SP'nin Cumhurbaşkanı Adayını Açıkladı

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Millet İttifakında Cumhurbaşkanı Seçimlerinde kimi aday gösterileceğine ilişkin çarpıcı bir iddiada bulundu.

Gündem 24.01.2022 - 13:57 24.01.2022 - 13:57 Mustafa Karagöz

2023 Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde, AK Parti ve MHP'den oluşan Cumhur İttifakının adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olarak açıklanmıştı. CHP, İYİ Parti ve SP'den oluşan Millet İttifakında ise cumhurbaşkanı adayının kim olacağı sorusu ise halen netlik kazanmış değil. 

Millet İttifakının Cumhurbaşkanı Adayına ilişkin siyasi gündemde çok sayıda isim üzerinde iddialarda bulunulmuştu. Bu iddialara bir yenisi eklendi. Bir önceki Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde CHP'nin cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce, Millet İttifakı'nda kimin aday olacağına ilişkin hiç beklenmedik bir iddia ortaya attı. 

MUHARREM İNCE'DEN CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİNDE MİLLET İTTİFAKININ ADAYI HİSARCIKLIOĞLU AÇIKLAMASI

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce basın mensupları ile Ankara'da bir araya geldi. Burada 2023 seçimleri hakkında açıklamalarda bulunan Muharrem İnce, Millet İttifakı'nın adayına ilişkin şu ifadeleri kullandı. “Muhalefet partileri, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na Cumhurbaşkanlığı adaylığı teklifi götürdü. Hisarcıklıoğlu’na teklif etmişler ama kabul edemez korkar. Hisarcıklıoğlu da cevap vermemiş”

HİSARCIKLIOĞLU'NDAN HEMEN AÇIKLAMA GELDİ

Bu açıklamanın hemen ardından ise Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu. 

tobb-ba;kani-h'sarciklio[lu-cumhurba;kanli[i-adayli[i

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu kendi Twitter hesabından yapmış olduğu açıklamasında "“Şahsıma Cumhurbaşkanlığı adaylığı teklifi yapıldığı iddiası kesinlikle yalandır. Siyasetin alanıyla kendi görev alanımı birbirine karıştırmamaya hep özen gösterdim. Günlük siyasi tartışmaların içinde hiçbir zaman yer almadım, almayacağım” dedi. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@