Mülakatsız Memur İlanı! Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü KPSS Puanıyla 125 Sözleşmeli Personel Alıyor

2020 yılı Ocak ayı itibariyle yayımlanan bir duyuru kapsamında Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü'nün mülakatsız memur alımı yapacağı duyuruldu.

EMLAK İŞ İLANLARI 03.01.2020 - 15:48 15.07.2021 - 00:11

2020 yılı Ocak ayı itibariyle yayımlanan bir duyuru kapsamında Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü'nün mülakatsız memur alımı yapacağı duyuruldu. Önlisans mezunu adaylar için yapılacak alımlar Büro Memuru ve Tekniker kadrolarına olacak. Bu iki kadro için yayımlanan ilan detaylarını sizlerle paylaşıyoruz.

Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü, ÖSYM Merkezi Atama Sistemi ile 125 sözleşmeli kamu personeli alımı yapacağını ilan etti. Kurumun kendi internet sitesi ile ÖSYM Başkanlığı'nın web sayfası üzerinden duyurulan personel alım ilanında ilan edilen açık kadrolar, başvuru esasları ve yapılması gereken diğer tüm bilgileri haberimizde tüm detayları ile paylaşıyoruz. TAPU KADASTRO 2020 YILI KAMU PERSONELİ ALIM İLANITapu Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan personel alım ilanında en önemli husus alımlar merkezi tercih üzerinden yapılacak. ÖSYM aracılığıyla yapılacak tercih işlemlerinin ardından en yüksek KPSS puanına sahip adayın ataması yapılacak. Açık Kadrolarİlana göre alımlarda haberimizin başında da belirttiğimiz gibi 125 personel alımı olacak. Kadro dağılımı ilişkin kurum tarafından yapılan açıklamada şu bilgiler verildi. "Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) Başkanlığı tarafından Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle doğrudan yapılacak merkezi yerleştirme yöntemi ile 57 adet Büro Personeli ve 68 adet Tekniker unvanında olmak üzere toplam 125 (yüzyirmibeş) adet sözleşmeli personel alınacaktır."BAŞVURU SÜRECİ VE TERCİH İŞLEMLERİİlana başvuruda bulunacak olan başvurularını ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi üzerinden elektronik olarak yapacaklar. "Tercih işlemlerinde 4 Kasım 2018 tarihinde yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavına (2018-KPSS Ön Lisans) girmiş olan adayların sınav sonuçları kullanılacaktır. Adaylar, tercihlerini 8-15 Ocak 2020 tarihleri arasında tercih kılavuzunda belirtilen kurallara göre ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden T.C. Kimlik Numarası ve şifresini girerek yapabilecektir. İnternetten tercih gönderme işlemleri, 15 Ocak 2020 tarihinde saat 23.59'da sona erecek ve bu süre uzatılmayacaktır"Öğrenim Şartı Genel Nitelikler TablosuBüro Memuru Kadrosu: İlana başvuruda bulunacak adayların, Emlak ve Emlak Yönetimi, Gayrimenkul Yönetimi veya Gayrimenkul Yönetimi ve Pazarlama ön lisans programlarının birinden mezun olmak şartını sağlaması gerekiyor. Tekniker Kadrosu: Bu kadro için kurum adayların Tapu ve Kadastro, Tapu Kadastro veya Tapu Kadastro Meslek Yüksekokulu ön lisans programlarının birinden mezun olmasını talep ediyor. Tercih Kılavuzu için TIKLAYINIZTercihler için Genel Bilgiler Kılavuzu TIKLAYINIZEmlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@